Zavrieť

Porady

Prerušenie živnosti a znovu otvorenie tej istej živnosti

Dobrý deň
V roku 2001 ma donutil zamestnavateľ zo dňa na deň prejsť na živnosť, robil som tú istu pracu a trochu mi pridal že na odvody. V poslednej dobe už neuhradza faktury a firma sa bliži ku krachu. Chcel by som zrušiť živnosť odhlasiť sa zo zdravotnej a sociálnej poisťovne a nahlasiť sa na úrad prace.Po troch mesiacoch požiadať o prispevok na podnikanie a znovu založiť tu istu živnosť . Neviem či mi na živnostenskom nebudú robiť problemi že chcem podnikať v tom istom čo som nedavno zrušil. Dik Rasťo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p
    žiadne problémy.....dotáciu ale však nedostaneš, až po evidencii dlhšej ako 1 rok....
    predpokladám, že si dotáciu nedostal, inak by si čakal 7 rokov .....
    mondes Je v tom nejaká novinka? Prečo až po roku? Veď stačí, ak bude evidovaný 3 mes. a môže požiadať o dotáciu. Ale ak si to myslela tak, že celé to vybavovanie dotácie je zdĺhavé, tak to máš pravdu.

    rastiček je offline (nepripojený) rastiček

    rastiček
    Ak to dobre chápem tak keď živnostnik zruši živnosť na tri mesiace a dotaciu ešte nedostal tak dotaciu ani nedostane až po roku evidencie na UP ale keď prepustia človeka zo zamestnania a je evidovaný na UP viac ako tri mesiace tak po predložení podnikatelského zámeru na dotaciu má nárok
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anka_p k 01 05 2013 bola zmena zákona č. 5/2004 o zamestnanosti.......prikladám link
    http://www.vssr.sk/clanok-z-titulky/...tnanosti-5.htm
    rastiček Tiež sa tam píše že : Obdobie opätovného nároku na poskytnutie príspevku sa predĺži z piatich na osem rokov. Ak som SZČO viac ako osem rokov môžem o prispevok požiadať aj keď som dredtým nemal žiadny?
    anka_p ak si nedostal dotáciu tých 5 či 7, 8 rokov sa ťa netýka....
      zbaliť

    katya5 je offline (nepripojený) katya5

    katya5
    aj s prerušenou živnosťou možete žiadať o dotaciu. je uplne jedno či je zrušena , alebo prerušena. Ale doba 1 rok na urade je podmienkou od 1 maja. taktiež podnikat 3 roky a nevyplaca sa cela suma len 60 percent
    Indeed tiež som zo zadania témy mal prvý dojem,že sa hovorí o pozastavenej živnosti, ale nie je tomu tak.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Zrušiť živnosť možno ku ktoremu koľvek dňu v roku.
    Rovnako tiež možno ku ktorémukoľvek dátumu založiť živnosť trebars aj s tým istým predmetom podnikania,ktorá bola zrušená.
    Zákonné povinnosti vyplývajuce z takých krokov dufam poznáš.

    Prerušenie živnosti a znovu otvorenie tej istej živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.