Zavrieť

Porady

Svedočné platené na súde a povinnosti zamestnávateľa/zamestnanca voči SP a ZP v súvislosti s neplateným voľnom

Ja by som sa chcela ešte spýtať ohľadom svedočného. Zamestnanec je predvolaný ako svedok, t. z. má nárok na voľno ale bez náhrady mzdy (tak ako tu už bolo uvedené), ja mu potvrdím príjem, aby mu ušlý zárobok zaplatil súd priamo z pokladne. Keď však zamestnancovi zadám voľno bez náhrady mzdy, teda neplatené voľno, robím mu aj prerušenie poistenia v zdravotnej a sociálnej poisťovni? Teda bude si musieť doplatiť odvody? Ďakujem.
Naposledy upravil Mariana B. : 24.05.13 at 07:20
anka_p celý deň bude na súde?
wonderka39 teoreticky by sa pani mohla vrátiť späť do práce, ale predpokladám, že si bude chcieť urobiť voľno na celý deň, takže áno berme to tak, že na súde bude celý deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Žiadne NV nehrozí, veď na súde nebude predsa celý deň. No, a na zvyšok času, ktorý nebude na súde by si mala zobrať dovolenku.
    Naposledy upravil Tweety : 24.05.13 at 07:45
    ivka70 A ked to bude sud v uplne inom meste? Na druhom konci republiky?
    Tweety no to môže byť

    Svedočné platené na súde a povinnosti zamestnávateľa/zamestnanca voči SP a ZP v súvislosti s neplateným voľnom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.