Zavrieť

Porady

Kolíše mi prúd

Dobrý chcel by som sa opytať na takú vec, na chalupe mi od zimy blbne elektrina a to tak že keď zapne nejaky spotrebič tak mi stiahen žiarovky, radio začne šumieť, napr. keď zapnem kanvicu tak sa zniži svietivosť žiaroviek, keď pridám platničku prestane hrať rádio. Robí to aj susedovy. Kde môže byť chyba? Mam novú inštaláciu po domovu rozvodňu mohol tam niekde vzniknuť problém?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Zlý kontakt na prívode.
    Ak to robí aj susedovi a nebodaj aj zdieľate spolu vedenie po stĺp, tak je to už kontakt na stĺpe. Je to jednoduchá oprava (len dotiahnuť skrutky), ale sami s tým nič nespravíte.

    Volajte poruchovú službu - žiadajte nápravu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Paľo Štiťák Vlastne je to tak, ze mame len spolocnny stlp. Na ktorom je krabicka s poistkami a odtial to ide k jeho elektromeru a tiez k mojmu elektromeru. Aj napriek tomu treba volat poruchy? Alebo nejakeho elektrikara?
    bodliak Hej. Vy nemôžete zasahovať do ničoho, čo je od medzi elektromerom a elektrárňami.
    misoft Stĺp a skrinka na ňom je majetkom distribučnej spoločnosti. Taktiež vedenie po tvoj elektromer by malo byť ich majetkom. Zasahovať do toho nesmiete. Ohlásiť elektrikárom poruchu a uviesť, že kolísanie napätia sa prejavuje u oboch odberateľov, pripojených na jeden prípojný bod na stĺpe.
    Ešte niečo - podajte to obaja a písomne! V prípade, že by došlo k poškodeniu elektrospotrebičov v dôsledku kolísania napätia a bola by písomne porucha nahlásená, ale oprava by vykonaná nebola - za škody by potom zodpovedala v plnom rozsahu distribučná spoločnosť.
      zbaliť

    Martin28sk je offline (nepripojený) Martin28sk

    Martin28sk
    to robi aj nam, ak to mate cez dvoje (stare aj nove pistky) alebo stare vedenie na stlpe alebo zle miestne trafo.
    Pokial je zly kontakt na faze tak naprava iba od elektrikarov pokial je nulak poriadne si uzemnite zelenozlty vodic na hlavnom rozvadzaci (zemniaca tyc, kovova doska alebo zemniaca pasovina) casto tento problem vyriesitato uprava. V kazdom pripade tym nic nepokazite

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.