Zavrieť

Porady

Môžem si dať do nákladov nájom aj s elektrinou?

Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť. Som v podnájme nebyt. priestory. Mám zmluvu a tam nájom je 100 eur v nájme je voda a elektrinu som platila 60 eur mesačne. Mám príjmové pokladničné doklady za platbu. Pani majiteľka budovu predala a chce vyúčtovanie za elektrickú energiu 90 eur navyše. elektromer je na nej. Mám mať aj ja výdavkové poklad. doklady. Mám príspevok z Ú radu práce nemôžem len tak vyhadzovať peniaze. Dáva sa do nákladov aj nájom aj elektrina spolu patrí to k výdavkom z príspevku ,že?Dakujem.
Výška a splatnosť.
4.1.V zmluve mám nájom 100 eur mesačne.
4.2. Splatnosť je 15. dňa kalendár. mesiaca.
4.3.V sume nájomného nie sú zahrnuté náklady na odber elektriny a na vykurovanie.
4.4.A prenajímateľ si vyhradzuje upraviť výšku nájomné, ak súčet mier inflácie, zverejnený mes. % koeficientom Štatis. úradom.Zvýši od účinnosti nájom. zmluvy o viac 3%. Inflačný koeficient je východiskom pre ustanovenie novej ceny nájomného, ktorá sa stanoví tak, že súčasná cena sa zvýši o príslušné percento inflácie.

Platba za energiu a vodu.
6.1. V cene sú zahrnuté náklady za vodu.
6.2. Ked že prenajímaný priestor má samostatný elektromer, nájomca hradí náklady za elektr.energiu každý mesiac s polu s nájomným prenajímateľovi.
O pol roka sme urobili Dodatok že sa zrušuje bod 4.3 V sume nájomného budú zahrnuté náklady na odber elektrickej energie a vykurovanie. Zmluvné strany si tento dodatok náj. zmluvy prečítali a s obsahom súhlasia a j podpisujú.

Mám aj príjmové pokladničné doklady nájom 100 eur a elektrina 60 eur podpísané prenajímateľkou.Plyn tan nie je zavedený sú tam len radiatóry. A teraz si pýta ešte na vyše doplatiť za elek. energiu.90 eur navyše. No nikde v zmluve nemám cenu elektriny. Zistila som si že mala mi dať do zmluvy potom elek. energiu platbu zálohovo 60 eur. Nie len tak si pýtať dnes 60eur zajtra 90 eur o pol roka 30 eur navýšenie.To sa nerobí !Ved som jej elek. energiu platila aj nájom. A som investovala do priestorov z jej súhlasom poličky so sadrokartónu, omaľovala. Kto má pravdu?Mali by sme sa dohodnúť mala by mi odpočítať moje náklady a jej navýšenie, nie?dakujem Prosím pomôže mi stým niekto?
Naposledy upravil edka79 : 31.05.13 at 09:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ty nemozes mat iba prijmove doklady za platbu za elektrinu, ty musis mat aj podklad, co si platila, teda fakturu alebo zmluvu, na zaklade ktorych elektrinu platis.
    ako ste a dohodli na zuctovani zalohovych platieb za elektrinu, musis mat v zmluve.
    Aj elektrina je vydavok, len ho treba aj preukazat.

    Môžem si dať do nákladov nájom aj s elektrinou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.