Zavrieť

Porady

účtovanie sklady

Ahojte,
mám otázku neviem, ktorý spôsob učotvania skladu si mám vybrať / "A" či "B" /. Mame 5 prevádzok a mesačne na kazku tak 7 faktúr.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Podľa všetkého nemáš povinnosť auditu, teda spôsob A nie je povinný. Muel by si viesť sklad účtovne na každú z piatich prevádzok, čo by bolo neúnosne napr. pri častých presunoch.
    Stačí ti účtovať spôsobom B, odporúčam však strediská na prevádzky.
    Skladovú evidenciu si každá prevádzka bude robiť samostatne mimo účtovníctva
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzka B. Ďakuje za odpoveď. Nebola som si ista
    Este mam otazku: pri sposobe B, sa ubytky pocas roka neuctuju. Je to zasada, alebo ked to potrebujem / reporty/ mozem kazdy mesiac zauctovat hodnotu skladu?
    KEJKA to by už bol akýsi hybrid. Úbytky určite nie, ved všetok nakúpený tovar-materiál budeš mať v spotrebe.
    Asi si skôr mala na mysli stav skladu -ako? na základe inventúry, alebo hlásenia z prevádzky?
    Postupy to neurčujú.
    Ak to potrebuješ kvôli reportom, tak zaúčtuj, urob reporty a potom ten doklad zruš - ale neviem, či ti to soft dovolí.
    Zuzka B. Ešte by som potrebovala vediet, že ak si predajne tovar medzi sebou preposielaju, tak ani toto nebudem nejako uctovat? /mame zvlasť program na sklad, kde sa to eviduje/.
    Zamestnanci si môžu brať tovar, vramci reklamy. To budem potom uctovat 513/504?
    KEJKA Presuny len v rámci skladovej evidenci, v učtovnictve to uz mas v nakladoch
    S tymi zam- cami to upresni
    Ak si to beru pre seba tak 501 nedanovo
    Ak to beru na reklamu tak treba upresnit o aku reklamu sa jedna ale tipujem že to bude 501 a možno aj daňový náklad
    Toto asi treba zadat ako suvisiacu otazku ( v zmysle nových pravidiel)
    Zuzka B. Zamestanci si mozu zobrat tovar /oblecenie/ ako repre spolocnosti /maju to nosit v predajniach/. Preto som to chcela dat na 513
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.