Zavrieť

Porady

Susedove okná do môjho pozemku

Sused chce postaviť dom 80cm od hranice môjho pozemku s tým že tam bude mať 4 vetracie a jedno kuchynské okno má na to právo podľa stavebneho zákona.
rotvik1965 pravo nema ale si to postavi a dostane dodatocne povolenie. tak ako moji susedia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mamina jana je offline (nepripojený) mamina jana

    mamina jana
    pokiaľ sa nemýlim, tak stavať môže až 2 m od hranice pozemku, čo sa týka okien tak mu to nemusíš povoliť, na obecný úrad pred zahájením stavby vás zavolaju na stavebné konanie a tam vyjadríš svoj nesúhlas, to sa zapíše a podľa toho bude dalej postupovať stavebný úrad. Čo sa týka prízemných okien tak ja by som to dovolila, ved spíš s ním dohodu, že mu to teda dovoluješ ale musí si potom zo svojej strany pozemku urobiť murovaný plot alebo tak niečo. Keby sa jednalo o okná na poschodí, tak určite počas stavebného konania aj ja by som vyjadrila nesúhlas.
    korela Súhlasiť na prízemí max. so sklobetónom kvôli svetlu. Inak sa stratí súkromie pri dome.

    Susedove okná do môjho pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.