Zavrieť

Porady

ako účtujete cesťáky?

ahojte,

poraďte mi, prosím, ako zaúčtovať CP (súkromným autom) v JÚ.

Platba za PHM sa realizuje cez podnikateľský účet, zaúčtuje sa ako neovplyvňujúci výdavok. Mám CP zaúčtovať ako ID alebo normálne cez pokladňu?? (v pokladni nemám dostatok peňazí, nakoľko všetko sa platieva a aj inkasuje cez účet. ak by som dala vklad do pokladne, je jasné, že ten vklad v skutočnosti nebol a nevyzeralo by to blbo???)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    MIRKA
    ahojte,

    poraďte mi, prosím, ako zaúčtovať CP (súkromným autom) v JÚ.

    Platba za PHM sa realizuje cez podnikateľský účet, zaúčtuje sa ako neovplyvňujúci výdavok. Mám CP zaúčtovať ako ID alebo normálne cez pokladňu?? (v pokladni nemám dostatok peňazí, nakoľko všetko sa platieva a aj inkasuje cez účet. ak by som dala vklad do pokladne, je jasné, že ten vklad v skutočnosti nebol a nevyzeralo by to blbo???)

    Vyplatenie cestovného príkazu sa praktizuje cez pokladňu - výdaj a účtuješ od prevádzkovej réžie .Vklad nevyzerá blbo , je to bežná finančná operácia .

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    MIRKA
    ahojte,

    poraďte mi, prosím, ako zaúčtovať CP (súkromným autom) v JÚ.

    Platba za PHM sa realizuje cez podnikateľský účet, zaúčtuje sa ako neovplyvňujúci výdavok. Mám CP zaúčtovať ako ID alebo normálne cez pokladňu?? (v pokladni nemám dostatok peňazí, nakoľko všetko sa platieva a aj inkasuje cez účet. ak by som dala vklad do pokladne, je jasné, že ten vklad v skutočnosti nebol a nevyzeralo by to blbo???)
    Nie, nevyzeralo by to blbo. Ak účtuješ cez ID, neúčtuješ o pohybe peňazí. Existuje nejaký zamestnanec, ktorý predloží do firmy cesťák a nechce ho preplatiť??? Môžeš to vyriešiť jedine tým vlastným vkladom podnikateľa do pokladne, a potom výdavkovým PD - úhrada CP do VOZD.

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    inak, jedná sa o CP SZČO... a z účta je jasné, že ten vklad je zaúčtovaný le "pro forma", ale iné rozumné riešenie ani mňa nenapadlo, tak som bola zvedavá na váš názor.

    ako účtujete cesťáky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.