Zavrieť

Porady

Ma niekto skusenost s malymi muskami v byte?Pripadne s krvilacnym hmyzom?

Zijeme v domacnosti dvaja, pred nedavnom sa priatelovi po tele objavili male stipance ako od komara, ale v priebehu par hodin sa zmenili na skarede "pupaky" co strasne svrbia. Nevieme stale ci ide o alergicku reakciu, ale doktorka (kozna) tvrdila, ze na 99% su to stipance od plostice!!!-toto nas poriadne vystrasilo a prekvapilo, kedze plostice som vzdy povazovala za vysledok spiny v byte, pripadne, ze sa vyskytuju len u "neprisposobivych" obcanov. Pani doktorka, ale vravela, ze za posledene obdobie je ich vyskyt na Slovensku stale rozsirenejsi a nie je ani otazkou cistoty ci hygieny. Stipance pribudali aj v priebehu dna ked bol priatel v praci -divne, ale mozno sa v priebehu par hodin len viac zviditelnili tie z noci. Najzaujimavejsie je, ze spime v jednej posteli a ja nemam na tele ani jeden naznak. Este sme premyslali nad blchami, ale vraj blcha robi ine stipance. Pre istotu sme samozrejme psa okupali (vo vani ale nezostali plavat ziadne blchy) a nakvapkali sme aj psovi aj macke kvapky proti blcham, kliestom, komarom...atd. Rozobrali sme celu postel do poslednej skrutky, poprezerali priestory za obrazom, elektricke zasuvky...atd, nikde ani stopa po hlavnych podozrivych-plosticiach. Vsetko sme vyumyvali, dezinfikovali atd...Vsetky priznaky sme si prestudovali na internete, dokonca sme si na tretiu rano nastavili budik, vyskocili z postele, zasvietili svetlo a poprezerali celu postel, ale stale nic.(to bola rada od pani doktorky ako mozno uzriet plosticu ak ju mame).
Stipance sa objavuju nadalej, nastastie masticka zabera a stahuje ich zapal. Jedine co sme vsak u nas doma nasli su malinke musky podobne tzv.vinnym muskam, tieto sa vsak nemotaju okolo ovocia, ale kdekolvek aj pod postelou napriklad, na zemi atd... Nasli sme doma asi 5-6 takychto musiek a skutocne podozrenie momentalne pada na ne, ale neviem ci taketo "musky" existuju co by pili krv. Viem, ze take su obcas pri vode a su to krvilacne bestie (vlastna skusenost), ale tieto "nase" su mensie a nezanechavaju ani viditelny hryzanec. Skutocne si nevieme rady, lebo nevieme proti comu sa vlastne mame branit. Uvitam vsetky tipy aj pripadne rady. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mosajko je offline (nepripojený) mosajko

    mosajko
    Mam podobnu skusensot, v kratkej dobe mam uz 3. vlnu postipania .... pozri si vo vyhladavaci Muchnicka- cierna muska.. a docitas sa vselico...dokonca je ich viac druhov, ja som zrejme dostipana od nich a tiez mi hovoril lekar, ze je to ako od plostice....pouzivam Fenistil.. zabera viac ako pudor...zaujimave je, ze nikdy necitim, ze ma nieco ustipne ...po par hodinach ked pridem domov z chalupy, mi postupne navieraju nove stipance...

    Ma niekto skusenost s malymi muskami v byte?Pripadne s krvilacnym hmyzom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.