Zavrieť

Porady

Musím vrátiť už raz priznaný príjem?

Podala som daňové priznanie na základe potvrdenia o príjme, ako viazaný finančný agent vo výške 600 €. Teraz mi prišiel list, že ten príjem mám vrátiť, pretože som nepracovala viac ako pol rok. Je to právne v poriadku, pretože z toho vyplýva, že som priznala to čo mi vlastne ani nepatrí , teda nedá sa to nazvať príjmom ale " pôžičkou".
ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Všetko máš v zmluve, ktorú si uzavrela s finančnou inštitúciou - podmienky, za akých ti províziu vyplatia, samozrejme aj to, kedy si povinná vrátiť ju.
    A čo sa týka DP ... ak je dôvod, môžeš spraviť dodtočné DP ..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Dodatočné? Na základe čoho?
    Katy a R §32 odst 12
    marjankaj No ja som myslel, že ide o príjmy podľa §5.(na základe potvrdenia o príjme)
      zbaliť

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak pracujete pre finančnú inštitúciu aj v tomto roku , tak vrátených 600 euro bude Vašim výdavkom roku 2013.

    Upresním ...nemusíte pracovať v roku 2013 len zrovna pre danú inštitúciu ako viazaný finančný agent , ale aj pre iné a dosahujete príjem podľa § 6 , tak vratku 600 euro uplatníte do VOZD na základe listu,ktorým Vás žiadajú vrátiť províziu .

    Ja ešte doplním,pýtate sa,že či je to právne v poriadku.Odpoveďou pre Vás bude, ak si podrobne preštudujete uzatvorenú zmluvu,ktorú ste podpísala.
    Naposledy upravil Zita5 : 04.06.13 at 07:55
    Katy a R zrejme už nepracuje ??? (preto som písala o tom DDP) ... samozrejme, ak má nejaký príjem, alebo je to výhodnejšie .. porieši to za tento rok

    Musím vrátiť už raz priznaný príjem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.