Zavrieť

Porady

Upevnenie nosného trámu prístrešku - 7x3m

Plánujeme postaviť prístrešok k domu a chcel by som sa spýtať či stačí nosný trám upevniť na stenu skrutkami a hmoždinami a podoprieť to krátkymi hranolmi taktiež upevnenými v stene pomocou skrutiek a hmoždín? Trám bude umiestnený z polovice nad verandou, tam ho nebude možné podoprieť o zem. Aké skrutky a hmoždiny by som mal použiť?
Dĺžka trámu (100x150mm) na stene bude 6,5m a stena domu má hrúbku 450mm.

Vopred veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek radu.

Takto nejak to plánujem spraviť.



5 komentárov     zbaliť
chandler nesmie byt ta stena zateplena, najlepsie je to kotvit do ZB venca chemickymi kotvami, nemusia byt velke, ale mali by byt co najhustejsie. hmozdinky obycajne sa nedaju pouzit.
buchač Čo je to ten ...ZB veniec ????....
Zaujíma ma to , lebo aj ja idem taký prístrešok robiť ...

Dám podotázku .
Aký by mal byť ten sklon striešky ...teda minimálny ?
draik ZB je železobetonový veniec stavby. Do venca sa kotví omnoho lepšie ako napr. do dutej tehly, kde by bolo potrebné dávať aj sitká, do ktorých by išla chemická kotva (predávaná v tube ako tmely). Kotvenie závitovými tyčami.Sklon strechy podľa vrchnej vrstvy, na šindel aspoň 20°.
wagner A okrem toho na to treba aj SP - tam budeš mať projekt, ktorý porieši upevnenie. Usudzujem že SP nemáš.
lubko6394 7x3=21 = drobná stavba = oznámenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Upevnenie nosného trámu prístrešku - 7x3m

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.