Zavrieť

Porady

Daňový bonus v Hlásení

V Hlásení za rok 2005 mi figuruje v III.časti u jedného zamestnanca - vyplatený daňový bonus - tento bol nárokovaný za rok 2004 na základe ročného zúčtovania, vyplatený v roku 2005. Myslela som si, že sa tam píše len bonus týkajúci sa toho konkrétneho roku, teda nárok za rok 2005 bol 0,-. V počte zamestnancov, ktorým bol dańový bonus vyplatený, tento zamestnanec nie je započítaný. Tak ako to vlastne je? Mám program MRP WIN.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Bee
    V Hlásení za rok 2005 mi figuruje v III.časti u jedného zamestnanca - vyplatený daňový bonus - tento bol nárokovaný za rok 2004 na základe ročného zúčtovania, vyplatený v roku 2005. Myslela som si, že sa tam píše len bonus týkajúci sa toho konkrétneho roku, teda nárok za rok 2005 bol 0,-. V počte zamestnancov, ktorým bol dańový bonus vyplatený, tento zamestnanec nie je započítaný. Tak ako to vlastne je? Mám program MRP WIN.
    Nárokovaný voči DU bol bonus už skôr, len nebol vyplatený zamestnancovi?

    Bee je offline (nepripojený) Bee

    Bee
    Dal žiadosť na vykonanie ročného zúčtovania, lebo neodpracoval celý rok. Tak sme prišli na to, že má dodatočne nárok na daňový bonus za celý rok 2004. Ten sme vyplatili v roku 2005.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Nuž podľa môjho názoru sa tento doplatený bonus mal objaviť v jeho mzde, štvrťročnom prehľade, ročnom hlásení a napokon v žiadosti DU o preplatenie bonusu. Ako keby ste mu to dali do inej položky, ako je bonus.

    Bee je offline (nepripojený) Bee

    Bee
    Vo výplate to má, v prehľade to je, v hlásení je to v I.časti, no v III.časti, kde sa nachádzajú samostnatne zamestnanci - tam to má byť tiež? Pretože príjem v roku 2005 nemal, ani nárok na žiaden bonus.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Malo by to byť aj v III. časti. Ide o vyplatený bonus. V III.časti nie je rozlíšené, či nárok vznikol za bežné obdobie, či predchádzajúce. Podľa mňa, možno by bolo dobré k žiadosti DU o preplatenie bonusu priložiť aj stručné vysvetlenie k zamestnancovi, aby správkyňa nad tým zbytočne nedumala.

    Daňový bonus v Hlásení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.