Zavrieť

Porady

Žiadosť o zburanie stavby:

K návrhu na vydanie povolenia na odstránenie stavby vlastník stavby předloží (§ 24, ods. 2 vyhl. č. 453/2000 Z. z.):
1. list vlastníctva (originál)
- doklad, preukazujúci vlastnické právo k stavbě (o odstránenie stavby móže požiadať len jej vlastník, uveden) na liste vlastníctva k stavbě - nie len k pozemku)

-podľa mňa stačí overená kópia.Originál mám len jeden.Vráti sa mi ten originál naspäť?

2. snímka z katastrálnej mapy (list vlastníctva)

-mala by byť súčasťou LV?Alebo to voľne stiahnem z netu?

3. technická správa (popis prác pri odstraňovaní) aj nevyhnutné výkresy pozemku

-nemáte niekto niečo už vyplnené č ste to robili?Výkres pozemku taktiež dostanem na stránke katastra?Alebo osobne treba navštíviť úrad?

4. PD stavby resp. pasport stavby

-katastrálny úrad?


5. fotodokumentácia

-ok

6. stanovisko obce

-to dodá obecný úrad po odvzdaní žiadosti?


7. prehlásenie odborného dozoru

-za toto by si mala zodpovedať firma,ktorá to bude búrať nie?


8. v případe radovej zástavby statické posúdenie, ktorým sa preukazuje zabezpečenie mechanickej odolnosti a stability nosných konštrukcií susedných stavieb a ich bezpečného užívania

-tak isto firma na búracie práce?

9. doklady o rokovaní s dotknutými orgánmi, správcami inžinierskych sietí a účastníkmi konania, pokial' sa vo veci odstránenia stavby vopred uskutočnili

_???

10. správný poplatok 6,50 € (uhradiť do pokladně Obecného úřadu, doklad priložiť k žiadosti)

-ok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Žiadosť o zburanie stavby:

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.