Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Dobrý deň, prosím o radu. Požiadal na mňa jeden živnstník o vypracovanie daňového priznania a tam som sa stretla s touto situáciou. On počas celého roka vyplatil v hotovosti jednému nezamestnanému sumu 40000, má túto sumu po troškách zaúčtovanú v prevádzkovej réžii, je to správne? Neodviedol z tejto sumy daň za nezamestnaného, má nezamestnaný podať daňové priznanie?(nepoberal žiadane dávky ani nijaké iné príjmy už nemal) (Tieto peniaze mu boli vyplatené za pomocné práce na stavbe alebo vykladanie a nakladanie tovaru a iné drobnosti.) Ďakujem, vici
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Nie je to správne. Podľa toto čo píšeš zamestnával na čierno. A v nákladoch by som to vôbec nenechala.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vici
    Dobrý deň, prosím o radu. Požiadal na mňa jeden živnstník o vypracovanie daňového priznania a tam som sa stretla s touto situáciou. On počas celého roka vyplatil v hotovosti jednému nezamestnanému sumu 40000, má túto sumu po troškách zaúčtovanú v prevádzkovej réžii, je to správne? Neodviedol z tejto sumy daň za nezamestnaného, má nezamestnaný podať daňové priznanie?(nepoberal žiadane dávky ani nijaké iné príjmy už nemal) (Tieto peniaze mu boli vyplatené za pomocné práce na stavbe alebo vykladanie a nakladanie tovaru a iné drobnosti.) Ďakujem, vici
    Tie postupné výplaty nezamestnanému treba určite vyhodiť z výdavkov , pretože SZČO priamo priznáva, že zamestnáva na čierno a koleduje si o pokutu jednak živnostník a jednak nezamestnaný/pre tohto čierneho zamestnanca bolo by to ešte horšie ,ak by bol evidovaný na úrade práce / , proste obaja sú ohrozený pokutou .
    Naposledy upravil Zita5 : 12.03.06 at 17:41

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    vici
    Dobrý deň, prosím o radu. Požiadal na mňa jeden živnstník o vypracovanie daňového priznania a tam som sa stretla s touto situáciou. On počas celého roka vyplatil v hotovosti jednému nezamestnanému sumu 40000, má túto sumu po troškách zaúčtovanú v prevádzkovej réžii, je to správne? Neodviedol z tejto sumy daň za nezamestnaného, má nezamestnaný podať daňové priznanie?(nepoberal žiadane dávky ani nijaké iné príjmy už nemal) (Tieto peniaze mu boli vyplatené za pomocné práce na stavbe alebo vykladanie a nakladanie tovaru a iné drobnosti.) Ďakujem, vici
    To, čo som hrubo vyznačila v Tvojom dotaze,nehovorí presne o čo ide?
    1. Na základe čoho mu to vypaltiL?
    2. Čo znamená po troškách?
    3. Nebol tu náhodou aplikovaný nasledovný paragraf?
    Zákon č. 5/2004 o službách zamestnanosti :


    Paragraf 6- uchádzač o zamestnanie
    1/ Zamestnanie na účely tohto zákona je vykonávanie zárobkovej činnosti zamestnancov podľa § 4, prevádzkovanie alebo vykonávanie samostatnej zárobkovej činnosti samostatne zárobkovo činnou osobou podľa § 5 a vykonávanie slobodného povolania podľa osobitných predpisov.
    2/ Uchádzač o zamestnanie na účely tohto zákona je občan, ktorý môže pracovať, chce pracovať a hľadá zamestnanie a je vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie úradu (ďalej len "evidencia uchádzačov o zamestnanie") a ktorý a) nie je zamestnanec podľa § 4, ak tento zákon neustanovuje inak,
    b) neprevádzkuje ani nevykonáva samostatnú zárobkovú činnosť; za skončenie prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti sa považuje deň odhlásenia sa z poistenia v nezamestnanosti, najskôr odo dňa podania odhlášky z poistenia v nezamestnanosti,
    c) nevykonáva zárobkovú činnosť v členskom štáte EU alebo v cudzine,
    d) vykonáva zárobkovú činnosť v rozsahu najviac 64 hodín mesačne a ktorého mzda alebo odmena za výkon tejto činnosti nepresahuje 3 200 Sk mesačne, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činnosti na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov;/tu je odvolávka na občiansky alebo obchodný zákonník/ skutočnosti o počte odpracovaných hodín a o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie na požiadanie úradu.



    P.s.Písmeno d/ bolo pôvodne uvedené v znení pred novelou zákona tak som tam vsunula správne znenie, to je pre tých čo už čítali pôvodný text /dnes už neplatiaci/, čo na podstate problému zadávateľa nič nemení.

    Do 1.4.2005 platilo:
    d/ vykonáva zárobkovú činnosť v rozsahu najviac 16 hodín týždenne a ktorého mzda za výkon tejto činnosti nepresahuje 800 Sk týždenne.
    Naposledy upravil evina : 13.03.06 at 06:13

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.