Zavrieť

Porady

tovar z Poľska

Chcem si otvoriť obchod a predávať tovar z Poľska-poľských výrobcov.Neviem ako postupovať ,čo to obnáša -dovoz...za odpovede ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    najskô treba mať nejaký kontakt,nie?
    Je to v rámci EU, takže dovezieš a predáš.
    Dovozy si sleduj, ak by si mal dovozom prekročiť celkový objem 420 tis. Sk, budeš sa musieť nahlásiť na DU a zdaniť si dovoz slovenskou DPH.
    Ak sa nezaregistruješ za platiteľa DPH hned na začiatku, tak budeš nakupovať s daňou a nebudeš si ju mlcť odrátať.
    Ak predávaš konečným spotrebiteľom, tak to nebude vadiť, tí tu DPH musia zaplatiť.
    Samozrejme ide o podnikanie, takže na začiatku máš mať ŽL.

    adusas je offline (nepripojený) adusas

    adusas
    dik za dopoveď,no keďže som začiatočník,mám z toho miš maš.Dajme tomu ,že mám priestory,žl,auto,kontakt.Na čo by som si mala dať pozor pri samotnom nákupe,čo sa týka faktúr...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    adusas
    dik za dopoveď,no keďže som začiatočník,mám z toho miš maš.Dajme tomu ,že mám priestory,žl,auto,kontakt.Na čo by som si mala dať pozor pri samotnom nákupe,čo sa týka faktúr...
    aby si nenakúpila od podvodníka....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.