Zavrieť

Porady

Ako vypovedať zmluvu o rezervácii nehnuteľnosti?

Potrebujem poradiť. Pred nedávnom som chcel kúpiť dom a nakoľko som potreboval predať byt dal som ho do ponuky RK ktorá mi aj našla kupujúceho. Kedže som nemal žiadne pochybnosti o RK podpísal som v realitke rezervačnú zmluvu kde záujemca zložil zálohu 1000€ RK, nasledujúci týždeň som mal podpísať už kúpnu zmluvu na dom, ktorý som riešil vo vlastnej réžii.No počas poslednej obhliadky som zistil závady na dome a tým som od kúpy domu odstúpiť. RK teraz žiada náhradu nákladov 1000€ za moje odstúpenie od zmluvy ktorá bola podpísaná piatok a hneď v pondelok zrušená. Od RK resp. ich právnika mi prišla výzva na zaplatenie už len 944€ a s výpočtom ceny za dane úkony a že to budu vymáhať súdne ...nooo strašne ceny dobre že si tam neúčtujú aj použitie verejnej toalety :-) Mali ste niekto takú skúsenosť aj na súde?
draik Bez zmluvy sa vyjadriť nedá.
ammunition Noo mohol by som popripade ofotit zmluvu a poslat ti to ak mozes pomoct.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    závisí, čo si podpísal, ale RK si toto ošetriť zmluvne vedia. Takže radšej dobrovoľne zaplať, resp. oni si to vyrovnajú s tou zálohou.

    Ako vypovedať zmluvu o rezervácii nehnuteľnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.