Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    nemiešaj hrušky s jablkami ... aj ked kolac je fajn

    invalidita je v zmysle neschopnost vykonavat zarobkovu cinnost
    TZP je miera funkcnej poruchy najmenej 50%

    to prve riesi Soc. poist. to druhe UPSVAR

    info k preukazu TZP najdes v zakone 447/2008 Z. z.Zákon o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    a tiez na stranke UPSVAR: http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=231
    editedit Ja nič nemiešam len chcem vedieť či ako polovičny invalidi maju taketo preukazi nič viac a to viem že sa to vybavuje na urade prace,nemam invaliditu na HLAVU :-)
    avalik no tak to je super, ze nemas invaliditu na HLAVU ... v tom pripade, ti nerobi problem precitat si zakon a stranku UPSVAR a zariadit sa podla toho ... pretoze ako zo zakona vyplyva, az po predlozeni ziadosti a jej posudeni dostanes rozhodnutie ... ak posudia, ze splnas definiciu TZP osoby, tak mas narok a preukaz dostanes.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Invalidný vám schválila Sociálna poisťovňa a preukazy ŤZP vydáva ÚPSVaR.A aj posudzuje podľa iných kritérií.Takže treba ísť na Úrad práce,vyžiadať si papiere k vyplneniu a postupovať podľa inštrukcií (všetko vám vysvetlia,čo k tomu potrebujete).Sú ľudia,ktorí sú uznaní invalidnými na 80% a preukaz ŤZP nedostali.
    Ak som dobre pochopila,že vás uznala Sociálna poisťovňa na 50%.
    editedit ďakujem

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Ako to tu je už spomínané sú to dva rozdielne zákony a teda aj každé posudzovanie je o niečom inom. Prítomnosť invalidity neznamená automaticky nárok na preukaz ZŤP.

    58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

    58vlasta
    A pri žiadosti o preukaz ŤZP sa môžeš hneď opýtať aj na parkovací preukaz. Nič za to nedáš. Prinajmenšom nedostaneš.

    v pondelok mi schvalili polovičny invalidny 50percent mam nárok na preukaz ZTP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.