Zavrieť

Porady

Zamestnanie na na zmluvu na Základnej umeleckej škole bez KONZERVATÓRIA

Vie niekto, ako to chodí so zamestnancami na ZUŠ, čo sa týka vzdelania?

Konkrétne ide o prípad, či môže človek bez ukončeného konzervatória byť zamestnaný na zmluvu (nie na dohodu) ak má ukončenú "pégečku" (ktorá je de facto potrebná pre vyučovanie na ZŠ nie pre ZUŠ!)

Môže vôbec človek, ktorý nemá ukončenú ani hudobnú výchovu učiť na ZUŠ a mať pri tom zmluvu na dobu neurčitú? (ak si ani nerobí konzervatórium)

Zaujímalo by ma aj to, či Vám Váš p. riaditeľ na ZUŠ uznáva "pégečku" a tým pádom máte vyššiu platovú triedu alebo zarátava len konzervatórium (podľa zákona by to tak vraj malo byť).

Uvítam aj nejaký zákon, ktorý také niečo ošetruje, aby som si to detailne naštudovala.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    urad.skol je offline (nepripojený) urad.skol

    urad.skol
    Vyhláška MŠ SR 437/2009 hovorí o tom akú školu a vzdelanie musí mať pedagóg, aby mohol učiť.Pre zuš-ku je to :pokračovanie -príloha a predmetná vyhláška Časť X
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ann Jaško ak tomu dobre rozumiem, musí mať najprv skončené C a ak má skončené C, tak kvalifikácia B a A zvysuje platovu tarifu?
    Ann Jaško ano, dakujem, platovym triedam rozumiem, len ma zaujima ci je A a B podminene absolvovanim C..
    avalik nie, sú to kvalifikačné predpoklady - ak máš A, tak môžeš učiť to čo je v bodoch pod A, so vzdelaním B môžeš učiť čo je pod B, ...
      zbaliť

    Zamestnanie na na zmluvu na Základnej umeleckej škole bez KONZERVATÓRIA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.