Zavrieť

Porady

Mimosúdna dohoda o vymožení pohľadávky

Ako mám správne zaúčtovať, ak naša firma má neuhrad.pohľadávky napr. vo výške 20000eur, dali sme to na súd
ale nakoniec ten odberateľ z ČR sa s nami dohodol, že to vyriešime mimo súdnou cestou, pretože by ho to vyšlo oveľa viac.
A spísali sme dohodu o narovnání, kde všetky naše nároky (pohľadávky,úroky z omeškania, súdne poplatky, právnik a pod.)
uhradí v dohodnutej výške 50000eur a to splátkami do roka. Súčasťou tejto dohody je aj rozpis jednotlivých splátok.
Ako teraz toto všetko správne zaúčtovať?? Prosím neporadíte mi?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zaúčtuješ len príslušenstvo, prípadne to môžeš celé z 311 preúčtovať na 315, aby si to mala bokom. A budeš splátkami vyrovnávať. Aj tak ide o krátkodobú pohľadávku, kedže bude splatená do roka.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janapill a to príslušenstvo mám zaúčtovať na aké účty?? Dohodli sme sa, takto, že stav neuhard.pohľad. je napr.28000eur, ale on nám uhradí 50000eur, hoci tie úroky, trovy+súdne poplatky a pod. by bola ešte väčšia suma. Ovplyvní mi ten rozdiel (50000-28000)nejako základ dane?? (aj keď to doteraz nezaplatil a dali sme to na vymáhanie nejakej spoločnosti) ďakujem
    KEJKA napísala si úplne opačný pomer ako v zadaní.
    janapill nevie niekto ako to správne zaúčtovať? ak na účte 311 mám tých 28000EUR čo s tým rozdielom do 50000eur? Ovplyvní mi to ZD??
    janapill prosíííím
      zbaliť

    Mimosúdna dohoda o vymožení pohľadávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.