Zavrieť

Porady

Je vhodné obložiť sadrokartón po stenách do izby ktorá je permanetne v zime vykurovaná pecou?

Zdravím,
mám jeden problém. Rekonštrujeme jednu miestnosť v starej chalupe. Omietka už padala tak sme ju obúchali (mala 5cm!) Dom je stavaný z nepálenej tehly, zo slamy a bohvie z čoho možného. Na holé tehly sme hodili špric a na plafon sme dali sadrokartón. V izbe sa bude vykurovať pecou, pretože nie je zavedené v miestnosti kúrenie. Otázka je či je vhodné miestnosť obložiť sadrokartónom, je to predsa len zvuková, telepná izolácia..možno by sa nemuselo až tak kúriť...na druhej strane neviem ako reaguje nepálená tehla a sadrokarton, ved stena ma dychat, či to nebude vlhnúť... poradte kto ma s tym skusenosti, bez ohladu na financie!! chcem aby mi to vydrzalo
Naposledy upravil clayo : 14.06.13 at 09:16 Dôvod: vylepšenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Ja idem robit podobne ale iba jednu stenu nakolko je krivá a na vyrovnanie by som musle mat v niektorych miesta aj 10cm omietky. Taktiez obucham omietku nahodim vapeny spric bez cementu nakolko cement nie je vhodny na nepalenu tehlu a postavim konstrukciu z C a D profilov a na to pojde sadrokarton este uvazujem ze na spodok a vrch dam vetriace mriezky aby mohol prudit vzduch poza sadrokarton a nezačalo to tam nahodou vlhnut a plesniviet.
    clayo prečo nie je vhodný cementový špric na nepálenú tehlu? o tom som nepočul. práve toho sa bojím, aby to nezačalo vlhnúť. budeš tam dávať aj sklennú vatu za ten sadrokarton či bez?
    command pretoze cement zadrziava vlhkost a ta potom namiesto toho aby sa vyparovala sa drzi v nepalenej tehle vo velkom mnozstve. V urob si sam teraz davaju dobre clanky na obnovu domov z nepalenych tehal . nie sklenu vatu tam nebudem davat zda sa mi zbytocna nakolko ten mur ma cez 100cm. Vlhkost z nepalenych tehal sa musi plynulo vyparovat nejaka ta vlhkost v nich musi byt ale moc skodi.

    Je vhodné obložiť sadrokartón po stenách do izby ktorá je permanetne v zime vykurovaná pecou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.