Zavrieť

Porady

rieši táto otázka moju odpoveď ?

To ,čo ste mi napísal je všeobecne konštatovanie , ktoré na moju otázku neni konkrétne aplikované. Na konkrétnu otázku prosím , konkrétnu odpoveď ! ďakujem , rakso Tu je ten problem - " traja advokáti - štyri pravdy !" A ktorá je ta správna ?
Naposledy upravil rakso : 15.06.13 at 17:28
avalik "tato" otazka neriesi "tvoju" odpoved ... ale odpoved by mohla pomoct v rieseni otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no, ja si myslím, že toto by mal hlavne vidieť Richard - lebo toto prináša systém jedna otázka - jedna odpoveď. A to nie je jediný zmätok, ktorý sa vyrába.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    konkretne odpovede najdes v prislusnych vyhlaskach ... chce to len trochu vlastnej snahy

    PS: tu nie sme tvoji ziaci, tak ten vykricnik si odpusti.
    Naposledy upravil avalik : 15.06.13 at 17:36

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Skús napísať dotaz na ministerstvo školstva. Porada je stránka účtovníkov, aj keď učitelia sem chodia tiež čoraz častejšie.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rakso prepáč, ten výkričník bol - výkrik do neba, všade radia , ale ohne gewer.
    misoft Musíš si uvedomiť, že okrem účtovníkov sú tu i "laici", ktorí keď chcú poradiť, často lietajú a hľadajú na webe odpovede. Na takéto "problémy" sú predsa štátne úrady (i keď je pravda, tie často sú paragrafovo zaostalejšie, ako mi všetci).
    veronikasad Rakso, čo je na tejto odpovedi neužitočné ?
    rakso táto rada je neutrálna , pri ktorej nič " nepokazíš".A priznám sa nad ňou som rozmýšľal ďaleko skôr ,ako som si prihlásil na webe. Vyskúšaj , odpovedi sa dočkáš až potom čo ti brada " narastie ? " , možná , ako 75-ročný , ani sa jej dožiť nemusím . rakso
    veronikasad Do 75-ky mi ešte nejaký ten rôčik chýba. Pravidelne žiadam(e) odpovede z DU, MF, MPSVaR, ZP, SP - a dostávame - najdlhšie v zákonom stanovenej lehote 30 dní. Aj z MŠ som dostala odpoveď, keď som nevedela posúdiť súkromnú školu pri nároku na DB.
    rakso takáto rada je výborná ,ale pre mňa neupotrebiteľná, asi tak ako keď dostaneš krásne auto ktoré spotrebuje na 100 km , 50 litrov benzínu a ty vo vačku nemáš ani " fuka".
    rakso bolo mi tu pripomenuté ,že som na tejto stránke po prvý krát , čo je aj pravdou a tak " móresy" tejto stránky som nepoznal a urobil som " prešľap" - na koniec vety som dal vykričník , začo som dostal vyhubované . následne som sa ospravedlnil. prečo to píšem, lebo anonimita takéhoto vypisovania je v niektorých komenároch zneužitá k všetkému možnému , len nie k veci. a teraz,čo ste mi napísala , áno , je to tak , ak človek opakovane vypisuje po inštitúciach , za prvé - nadobúda v tomto smere prax a rutinu a má čas na vyčkávanie odpovedí. Ale v mojom prípade ja som bol zvedavý , či na takúto otázku mi niekto z praxe odpovie obratom. Ten problém ktorý som uviedol konkrétne na mňa sa ani nevsťahuje , presa ako 75 ročný nemôžem byť učiteľom avypisovať po ministerstvách, len kvôli problému ktorý som si prečítal a tu v - Porade som chcel o tom niečo sa dozvedieť. Filozofický krúžok, sa rozbehol a viem toho toľko ako na začiatok . Ani sa nečudujem ,že učitelia majú " tak vysoké" platy. ďakujem rakso
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Nakoniec sa tu na teba všetci môžu vykašlať. Nie si tu ani jeden deň, a už by si komandoval. To si nedovolí ani admin.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rakso že je táto rubrika vyárendovaná len pre " vyvolených" ,som nevedel,nechcel som nič len poradiť - prepáč , raz si bola aj ty tu
    po prvý krát a nikton ťa " neskalpoval ! rakso
    misoft Hehehe - nie sme Apači, Komančovia, Vraní Indiáni, Iroquezi - neskalpujeme.
    marjankaj Už nadpis tejto témy naznačuje, že tu je to pre retardovaných.
    rakso keď dôjdu argumenty , nastupujú " prívlastky". ten nadpis nie je začiatok ,ale pokračovanie predchádzajúcej stránky.
    marjankaj No to by si musel dať niečo konkrétnejšie. Až potom prídu na rad argumenty. Normálne mám obavy až budem mať aj ja 75 rokov.
      zbaliť

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    A akáže to bola otázka, ktorá mala riešiť Tvoju odpoveď??? Sorry, ale nechcela by som byť Tvojím žiakom, dúfam, že neučíš slovenčinu alebo logiku...
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rakso máš pravdu - mám 75 a mňa učili - ako " očuješ" , tak píš , a tie vaše mudrlanské " kraviny " - pravne a slovesné klučky sú len pre takých , ktorí nad ničím inšim nerozmýšľajú a berú zato prachy. Buď poradíš , alebo čuš ! Nočná sova - rakso
    Oliwa No ak máš naozaj 75, neviem, čo Ťa v mladosti učili, ale správať sa Ťa teda nenaučili... Ja nie som Tvoj bývalý žiak, aby si mi prikazoval, kedy môžem hovoriť a kedy byť ticho. Normálne som sa Ťa spýtala, aká to bola otázka, lebo sorry, ale ja ju v tejto téme nikde nevidím.
    rakso no vidíš , nevieš ani aká bola otázka ,ale suverénne odpovedáš ,že neviem slovenčinu a nemám logiku, ja sa ani netajím , že ju neviem , ale z čoho si vydedukovala tie moje chyby? keď nevieš na čo som sa pýtal ? Logicky z "prsta ".
    avalik precital si si po sebe nadpis tejto otazky?
    rakso avalik - tú otázku som napísal ako som ju predtým prečítal
    rakso Tá " otázka" súvisí s následnou odpoveďou. Na začiatku ,pri vstupe do tejto rubriky som predložil jeden problém ,na ktorý som dostal takú odpoveď,pri ktorej som si položil tú otazku , či rieši rieši môj problém , myslel som tým danú odpoveď ktorú som dostal . Príklad: opýtam sa ťa , kolko je hodín? a ty mi otrčíš ruku , aby som sa pozrel - čo z toho ,keď ja mám 6 dioptrii a okuliare nemám. Ty si mala dobrú snahu ale mne to nepomohlo. To je tá lepšia odpoveď. Ale mohla byť aj iná rada - asi takáto - hej starý , drž si o jednu frajerku menej a kúp si hodinky. Rada , ktorá je na mieste, čo z toho,že sa nezakladá na pravde- ja nemám frajerku, ale dôchodok - 250.-€ a tie hodinky sú pre mňa drahé . Tak preto , taký rébus , odpoveď ktorá nerieši môj problém je otázkou , či som " klopal" na správne "dvere". Vieš , ja som sa nezaoberal doplnkom mojej prvej otázky , ale následnej odpovede. ďakujem rakso
    marjankaj Ktorá je tá správna? No predsa tá piata. Veď to je skoro ako námorná vojna. Keď nevieš znenie tých odpovedí ani otázku, tak jednoducho triafaš. A sem tam možno uhádneš.
    avalik nechapem naco sem miesas frajerky a vysku dochodku ... radsej identifikuj co je "tato otazka" a "moju odpoved"
    veronikasad Nechcem prikladať polienka do ohňa, ale začínam mať pociť, že p. rakso si zabudol prečítať pred zadaním témy ETIKETU Porady a pomýlil si webstránku Porady s bezplatnou právnickou kanceláriou pre učiteľov.
    rakso avalík - dovolím si pripomenúť , že frajerku a dôchodok som použil ako príklad , ak vám to vadilo, ospravedlňujem sa . Chcem ukončiť tento " maratón" a to kompromisom , na čijej strane je pravda ? ďakujem rakso
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Tu je ten problem - " traja advokáti - štyri pravdy !"
    A ktorá je ta správna ?
    Pri takejto otázke je odpoveď až píliš jednoduchá .

    Problém troch advokátov a ich štyroch právd poväčšinou vyrieši to správne a právne podanie tej piatej pravdy ...
    Tú má vždy sudca , jeho rozhodnutie je nemenné ...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rakso túto radu si vážim , je duchaplná , bohužial aj pravdivá , keď to tak ďalej pôjde , tak spejeme k toku , že tento štát, bude kopírovať Ameriku , navštevu úradu absolvuje s "búchačkou" a pravdu si vymôže - šiestym spôsobom" po svojom. rakso
    marjankaj Juraj ani ten sudca nemá vždy pravdu. Vyšší súd to môže meniť. A ani ten v Strassbourgu nemusí mať pravdu. Ten iba rozhodne. Či správne to je otázka.
    buchač To ja predsa viem .....
    Ibaže až do takých detailov som nechcel ísť ...
    marjankaj Veď by to tu aj bolo úplne ako hádzať hrach na stenu
      zbaliť

    rieši táto otázka moju odpoveď ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.