Zavrieť

Porady

Akú potrebujem školu ak chcem učiť na VŠ?

Dobrý deň, som na strednej škole a uvažujem nad tým, že by som chcela vyštudovať pedagóga. Resp. učiť na strednej škole alebo vysokej škole. Chcem sa spýtať, aké vzdelanie by som potrebovala na výučbu na vysokej škole? Tieto informácie totiž neviem nikde nájsť. Je potrebné vyštudovať najprv napr. ekonomiku a potom si dať ešte jednu výšku a vyštudovať pedagogiku? Alebo je možnosť študovať pedagogicko-doktorandské štúdimu z ktorého môžem ísť učiť priamo na VŠ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    po absolvovani 2. stupna VS studia, sa mozes prihlasit do vyberoveho konania vyhlaseneho vysokou skolou (pozri na strankach vysokych skol ake su konkretne poziadavky)
    alebo mozes ucit aj v ramci doktorandskeho studia

    viac info v zakone o vysokych skolach

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Najskôr je potrebné daný odbor vyštudovať, až potom je možné uvažovať o výuke daného odboru na VŠ. (Na rozdiel od výuky na strednej škole, kde stačí pedagogické vzdelanie). Prednášky na VŠ sú obvykle vyhradené profesorom, docentom alebo odborníkom z praxe. Do výuky sa zapájajú denní doktorandi (ako pomocná sila), v skutočnosti však s reálnou výukou začínajú po získaní titulu PhD. Závisí však od odboru a školy.

    Akú potrebujem školu ak chcem učiť na VŠ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.