Zavrieť

Porady

Obliaty notebook

Ahojte, ospravedlnujem za založenie takejto témy ale včera sa mi podarilo pokropiť notebook čistou vodou. Ono jej v skutočnosti nebolo naozaj veľa, len máličko ale očividne dosť na to aby mi zhasol NB a viac sa už nenaštartoval. Žiaľ som nebol pri ňom keď sa to stalo. Ale bateriu som vybral. Otvoril som ho a nechal cez noc sušiť. Ráno už nenaskočil. Kontrolky sa normálne rozsvietili ale po možno dvoch sekundách aj zhasli. Indikátor napojenia v sieti, tiež nereaguje. Vedeli by ste mi prosím poradiť čo ďalej? V čom by mohol byť problém?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Niekedy stačí málo, aby sa niečo skratovalo.. Ak to bola cista voda a hned si vybral baterku, mozno nasledky nie su fatalne.. ale nezostane ti nic ine len ist do servisu. A pripravit sa na to ze to nebude lacne..
    khoty Lenže on už bol mŕtvy, keď som prišiel na izbu a vytiahol batériu ale určite nie dlho. Možno pár sekúnd. Najhoršie na tom je, že do servisu sa nedostanem skôr než vo štvrtok... :/ a ten notebook potrebujem. Šťastie a šikovnosť sú dve veci, ktorými neoplývam.
    Každopádne je ešte záchrana možná? Mám dojem, že RAM, Graf. karta, HDD sú v poriadku.

    1a4ter je offline (nepripojený) 1a4ter

    1a4ter
    No, môžeš to poslať rýchlo a ľahko sem: www.lcd-display-evilcom.sk . Na pravo servis notebookov a kúp si za 0€ odvoz notebooku. Pribal krátky popis závady so spiatočnou adresou a tel.číslom, objednáš zvoz a zajtra to príde kuriér zobrať. O priebehu opravy budeš informovaný telefonicky a relatívne rýchlo sa ti vráti notebook späť.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    RAM,HDD ,Grafická karta ,ak nie je priamo na ZD nemajú takú hodnotu ako samotná doska.Ak je chyba v zdroji ,ktorý je súčasť dosky ,tak to je už veľký problém pretože výmena dosky v NTB sa pohybuje na 200€ a vyššie.NTB zrejme nebol iba pokropený vodou.Jedine ho teraz pokropiť svätenou vodou ale to zrejme nezaberie.Teraz máš ponaučenie že tekutina nepatrí k NTB.Ak ho pošleš do servisu vyber si HDD.
    Naposledy upravil Vlado40 : 17.06.13 at 11:01

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.