Zavrieť

Porady

daňová povinnosť v PU

Možno sa opýtam blbosť, ale nie som až taká skúsená v PU -tak sa všetko radšej opýtam.
Za r. 2004 nám vyšla daňová povinnosť, ktorú sme zaplatili. Treba túto daňovú povinnosť nejako naúčtovať, alebo len úhrada 341/221?
Veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pukluš
    Možno sa opýtam blbosť, ale nie som až taká skúsená v PU -tak sa všetko radšej opýtam.
    Za r. 2004 nám vyšla daňová povinnosť, ktorú sme zaplatili. Treba túto daňovú povinnosť nejako naúčtovať, alebo len úhrada 341/221?
    Veľmi pekne ďakujem
    Predpis daní 591/341, (BČ)alebo aj 593/341,(MČ) rok 2004, potom úhradu 341/221.
    Naposledy upravil Tweety : 13.03.06 at 10:37

    martina12 je offline (nepripojený) martina12

    martina12
    Netreba zabudnúť na daň z príjmov - ktorú odviedie banka pri kladných úrokoch. To sa od celkovej daňovej povinnosti odráta...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Píšeš, že tá DP je z roku 2004. V tom prípade mala byť zaúčtovaná 591/341 ešte v roku 2004.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pukluš
    ak mala byť naúčtovaná v r. 2004 a nebola je s tým problém? čo s tým teraz?
    Je, pretože na účet 431 ste v roku 2005 preniesli zisk pred zdanením a možno aj rozdelili?
    Do úvahy prichádza účtovanie nezaúčtovanej dane za rok 2004 cez 428,alebo 429.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    A navyše Ti určite nesedí účet 341, keď ste zaúčtovali len úhradu dane.
    Napadá mi ešte jedna myšlienka, ak ste nezaúčtovali daň v roku 2004, či ste odovzdali správne výkazy, t.j.Súvahu a VZaS po zdanení . Mám podozrenie, že ste priložili výkazy pred zdanením.?

    Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

    Pukluš
    Evina ako hovoríš, sú zlé výkazy. Neviem, čo som robila minulého roku, že som to tak mohla pohnojiť. Ale čo už. Čo teraz s tým, pomôžte mi
    ďakujem už vopred

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Pukluš
    Evina ako hovoríš, sú zlé výkazy. Neviem, čo som robila minulého roku, že som to tak mohla pohnojiť. Ale čo už. Čo teraz s tým, pomôžte mi
    ďakujem už vopred
    a takto pohnojené to VZ schválilo?

    a nebodaj rozdelilo zisk?

    ak áno, tak už nevstupuj do 2004, ale zaúčtuj 428/341, tak sa ti vyrovná 341. na 428 si zvol analytiku zhodnú s tou, kde sa prípadne účtoval nerozdelený zisk 2004, aby si dostala správnu hodnotu zisku po zdanení eventuálne po čiastočnom rozdelení.

    Ak neschválilo, alebo schválilo a chceš opravovať rok 2004, tak len v prípade, že si spoločníci zisk nerozdelili. zabezpeč mimoriadne VZ - aspoň zápis z neho a zaúčtuj 591 / 341 v rolku2004 a urob preklopenie, aby si dostala PS 2005 správne.

    Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

    Pukluš
    nie, zisk si ešte nerozdelili, nechali ho zatiaľ nerozdelený, takže môžem vstúpiť do roku 2004 a zaúčtovať?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Pukluš
    nie, zisk si ešte nerozdelili, nechali ho zatiaľ nerozdelený, takže môžem vstúpiť do roku 2004 a zaúčtovať?
    ja by som vtúpila v tom prípade do r. 2004 /ináč ťa tá chyba bude stále prenasledovať/, aby si mala v poriadku PS r. 2005 a mohla urobiť v kľude uzávierku 2005. Na rok 2004 budeš musieť však vypracovať správne výkazy , aby si predchádzajúce obdobie vo výkazoch už napísala dobre a budeš ich musieť aj predložiť. Neviem ako ste posupovali napr. aj k uloženiu závierky v zbierke listín..

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a dáš dodatočné výkazy - už podpísané ako schválené na DU
    ale mal by si aj do Zb. listín.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.