Zavrieť

Porady

Treba sa pripoistiť pred 3-mesačnou brigádou v UK?

Dobrý deň,
rada by som sa opýtala, či je potrebné poistiť sa tu na Slovensku, aby ma napríklad vzali k zubárovi v UK, alebo, či stačí National insurance, ktoré mi bude automaticky strhávané zo mzdy. Taktiež som počula že je zbytočné zplatiť za poistenie tu, a platiť si ho ešte aj tam. Som študentka, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    asi myslíš komerčné poistenie liečebných nákladov .... nuž, to je na tebe .. nie je povinné
    A to ošetrenie zuba - to je to najmenej - ak bude treba akútne - ošetria ťa, len si to zacvakáš.
    myslím, že to poistenie je hlavne kôli vážnejším veciam dobré.
    Ak máš na mysli klasicé ZP - tak ak budeš poistená v zahraničí, tak by si sa mala u nás odhlásiť zo ZP ..

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Je lepsie,ak si das radsej zuby, ci ine zdrav.problemy do poriadku doma,pred odchodom.
    Zdrav.pripoistenie sa vztahuje na urazy,osetrenie v nemocnici,alebo inu,akutnu pomoc.
    Ak budes po dobu prace poistena v zahranici, zrus si na SK zdrav.poistenie. /musis priniest doklad o tom,od kedy si v zahranici poistena/
    Katy a R skoro každá posťovňa má (v rámci liečebných nákladov) napr ošetrenie dvoch zubov, prípadne nejaký limit na zuby .. ale zuby - to je ozaj najmenej, čo treba riešiť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    No....zbytocne to je asi vzdy dovtedy pokial to nepotrebujes,ale ked je problem tak potom uz len kazdy kňúka.....su vyhodne rodinne celorocne poistenia.....
    .....a zuby,tak ako je uz napisane.....treba skontrolovat.....ten co ich nema zanedbane.....by problem nemusel mat....

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Určite ano.Ani neváhaj.Myslím komerčné poistenie liečebných nákladov v zahraničí.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Za päť minút je uzatvorená postka

    https://www.union.sk/cestovne-poistenie-online

    Jednoznačne by som sa nechal ...aj keď čo i len na týždeň...
    Keď len na jeden deň idem za hranicu , na pár hodín autom na otočku...oči mám na stopkách ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Buchi...celorocna poistka tri osoby,teda akoze rodina cca.50€ v uniqe
    buchač ....máš predsa jedno .....

    Union a či Uniqa ???
    Ide predsa o poistku , zvyšok je nepodstatný....každý podľa svojho ....
    lujza.j Uniqa...
      zbaliť

    Treba sa pripoistiť pred 3-mesačnou brigádou v UK?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.