Zavrieť

Porady

eshop nakupovanie tovaru v zahranici-reklamacia? poradte prosím

Pekný den prajem je mozne nakupovat v zahranici tovar (podla vlastneho vyberu) cize na viacerých miestach? - a jeho nasledny predaj na sr . Zaujíma ma len ako je to potom s prípadnou reklamáciou tovaru ? a právnymi predpismi? pre upresnenie uvediem príklad- ja ako sro nakupim v amerike topánky- následne ich buem ponukat na eshope ... po pol roku mi ich bude zakaznik reklamovat lebo sa odlepila podrážka- (kde mam topanky poslat aby zistili ci je to chyba výroby- cena a ako mozem vymenit cast topanok/prípadne stare za nove ked som ich kupila napr vo vypredaji nejakeho znackoveho obchodu) ? príklad je len ilustratívny ale nikde nie je nic o takejto alternatíve a už som zufala vopred dakujem za akukolvek odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak tovar nakupis "vselikade" v USA, tak asi budes mat problem vyreklamovat a dodrzat dobu na vybavenie reklamcie pre zakaznika. A nie vsade vo svete je zaruka 24 mesiacov...
    Takze tovar mozes davat opravit na vlastne naklady.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nico565 Ano, to som si aj myslela neviete náhodou či je to možné nejako právne zastrešiť? napr- dať do obchodných podmienok nejakú klauzulu o tom, že kedže je tovar limitovaný a špecifický práve týmto su ine reklamačné podmienky ? (napr. - nie je ho možné vymeniť za iný, len je možnosť pri preukázaní vady výrobku vrátit peniaze?- aby to nebolo v rozpore zo zákonom, ale zas aby to nejaký šuflikanti nevyužívali? ďakujem za vaše názory. (v prípade dovozu z iných e-sopov- by som asi logicky kontaktovala práve ich, ale v prípade nakupu v obchodoch je to náročnejšie hlavne ked pôjde napr o tovar vo výpredaji)
    avalik je to tvoje podnikatelske riziko, spotrebitel je chraneny zakonom ... spotrebitela nezaujima ci ty ten tovar nakupujes priamo u vyrobcu alebo v nejakom obchode ... je na tebe ako vybavis reklamaciu ... ak vybavis reklamaciu vratenim penazi, splnis poziadavku zakona a urcite aj zakaznik bude spokojny - nemusis to uvadzat ako specialny pripad ... ty vlastne mozes dat topanky opravit na svoje naklady a zaslat zakaznikovi spat
    nico565 ďakujem pekne. V podstate som si to aj myslela ale konečne to mám aspon potvrdené už len posledná podotázka- je nejaká veľkofirma ktorá sa špecializuje na reklamácie tovaru- posudenie ich príčiny a pod? alebo treba hľadať u malopodnikateľov? dakujem
    avalik mozes dat na posudenie sudnemu znalcovi alebo akreditovanej skusobni ... samozrejme za poplatok
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ty ako predajca zodpovedas za vybavenie reklamacie ... riesenie reklamacii si musis dohodnut so svojim dodavatelom
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Dodavatelom? Ved ona nechce kupovat priamo od dodavatelov...
    avalik jej dodavatelia budu obchody ... takze sa musi informovat tam ... ak bude kupovat cez eshopy, tie predsa maju svoje obchodne podmienky
    charlotta007 a pokiaľ som si ten tovar nakúpila bez zmluvy s ,,dodavatelom´´? je mozne ho takto predat?
    nico565 charlotta nemal by to byt problem- mala by si mat ale nejaky doklad o kupe-fakturu, blok atd
      zbaliť

    eshop nakupovanie tovaru v zahranici-reklamacia? poradte prosím

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.