Zavrieť

Porady

SZCO - odvody od 1.7.2013

Pri výpočte vymeriavacieho základu sa pripocitavaju k základu dane aj dobrovolne platene odvody do SP? Dakujem.
Naposledy upravil Sarlotka : 22.06.13 at 12:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V čase podania DP nikto z kompetentných nevedel (alebo nechcel) dať záväzné stanovisko, darmo sme písali na MF, DR, MPSVaR - čierny peter zostal v rukách živnostníkov. SP to vyriešila po svojom - viď kalkulačku zo stránky SP

    http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na...la-2013/55333s

    Pripočítava sa suma poistného, uvedená pod tabulkou č. 1 DP typu B.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sarlotka dakujem , za odpoved nenapadlo ma takto uvazovat, kedze je tam napisane udaje z tabulky, znamena to ze aj dobrovolne... .
    veronikasad Ak si ho tam uviedla, tak aj dobrovolné. Doteraz som sa však nikde nedozvedela, či tam uvedené malo byť. Nechceli sa k tomu vyjadrovať ani na registri SZČO v našej pobočke.
    Sarlotka postupovala som tak, ako sa pisalo v nejakej debate tu na porade, na str. 3 v tab. som uviedla dobrovolne, na str 10 som v osobitnych zaznamom uviedla, ze islo o dobrovolne poistne a na str. 12 som ho neuviedla...myslim, ze to takto odporucal p. Mihal na porade...
    veronikasad Postupovala som rovnako a možno som - nechtiac - poškodila živnostníkov zvýšeným VZ na soc.poistenie. Nikto záväzné stanovisko nevydal.
      zbaliť
    Sarlotka dakujem ja viem sposob vypoctu, jedine mi nie je jasne, ci sa pripocitavaju k zakladu dane aj poistne do SP uhrádzane dobrovolne , bola tu niekde na porade o tom aj diskusia, len ju uz neviem najst a tak som polozila otazku, ci nevie niekto novinky...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, pripočítavaš aj dobrovoľné poistné, ved aj tie si môžeš uplatniť od ZD ako výdavky.

    SZCO - odvody od 1.7.2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.