Zavrieť

Porady

Kúpa nehnuteľnosti

Prosím Vás vie mi niekto poradiť ohľadom tohto problému???

Kupili sme sro-čku, spolu s ňou sme získali i nehnuteľnosť vo výške 200 000 Sk. Túto som zaúčtovala na 042- Obstaranie. Avšak táto s.r.o. zatiaľ nevykonáva žiadnu činnosť, teda ani budova nie je využívaná, je len naším majetkom. Musím ju z obstarania preúčtovať na 022 a účtovať o odpisoch, ktoré budú však nedaňovými odpismi?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

    elizabet100
    Ja mám podobný problém. Dňa 18.7 05 sme kúpili budovu za 5.500 000,- Sk a 25.7 2005 sme ju predali za 5.400 000.- Sk Ako to mám zaúčtovať?

    nákup 042/379 kúpna zmluva
    379/221
    021/042 zaradenie do užívania
    predaj 541/081
    081/021 vyradenie z užívania


    alebo to zaradenie a vyradenie ani neúčtovať. Nemám v tom jasno kedy to mám zaradiť do užívania.
    alebo len 042/379
    541/042 ????

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Prosím Vás neviete mi poradiť, je to súrne. Musím túto budovu zaradiť na 021 aj keď ju ešte nevyužívam na podnikateľskú činnosť a účtovne ju odpisovať???????
    misurka
    Prosím Vás vie mi niekto poradiť ohľadom tohto problému???

    Kupili sme sro-čku, spolu s ňou sme získali i nehnuteľnosť vo výške 200 000 Sk. Túto som zaúčtovala na 042- Obstaranie. Avšak táto s.r.o. zatiaľ nevykonáva žiadnu činnosť, teda ani budova nie je využívaná, je len naším majetkom. Musím ju z obstarania preúčtovať na 022 a účtovať o odpisoch, ktoré budú však nedaňovými odpismi?????

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    misurka
    Prosím Vás neviete mi poradiť, je to súrne. Musím túto budovu zaradiť na 021 aj keď ju ešte nevyužívam na podnikateľskú činnosť a účtovne ju odpisovať???????
    Keď daná nehnuteľnosť nie je využívaná na podnikateľskú činnosť a možno na nej budú prevádzané opravy resp. technické zhodnotenie, nie je dôvod ju zaradiť do užívania účtovne. Účtovný prípad nevznikol.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    určite na nej v budúcnosti vykonané obrovské rekonštrukcie, pretože to je len jedna veľká hala, z ktorej by sa mal urobiť sklad so všetkým, čo ku tomu patrí. Len som si nebola istá, či ju nemusím zaradiť na 021 a znižovať jej hodnotu odpisovaním.
    ďakujem pekne za radu!!!
    STRELEC
    Keď daná nehnuteľnosť nie je využívaná na podnikateľskú činnosť a možno na nej budú prevádzané opravy resp. technické zhodnotenie, nie je dôvod ju zaradiť do užívania účtovne. Účtovný prípad nevznikol.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.