Zavrieť

Porady

Ma ucitel pravo na gastrolistok, ak pracuje na plny uväzok, ale jeho pracovna doba je odvodena od rozvrhu?

Ucitel realne uci v niektory den 3 hodiny a v niektory den 9 hodin. Na kazdu hodinu sa zo zakona pocita 1 hodina pripravy. Takze v den, ked uci 3 hodiny, realne pracuje 6 hodin. Dakujem.
Naposledy upravil letny dazd : 24.06.13 at 09:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    tak keď reálne odpracuje 6 hodín, má nárok na stravný lístok, keďže nárok na lístok je po 4 odprac. hodinách
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    letny dazd Ano, ale problem je prave v tom, ze tieto listky su mi odopierane z toho dovodu, ze ucim "len"3 hodiny...
    veronikasad V deň keď učí 9 hod. "odpracuje" 18 ?
    mareko Zdá sa, že deň je "nafukovací". Ako môže byť niekto v zamestnaní 3 hodiny a ráta sa mu "reálne" 6 hodín. Naopak by som to ešte pochopila...
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Narok na zabezpecenie stravy ma zamestnanec v pripade, ze v jednej zmene odpracuje viac ako 4 hodiny - tak to definuje Zakonnik prace.
    Mal by si mat stanoveny zaciatok a koniec prac. doby v kazdom dni tak, aby dokopy splnali tvoju dlzku prac. doby podla zmluvy *napr. 40 hodin tyzdenne). Ak bude to rozvrhnutie napr. take, ze 2 dni v tyzdni mas prac. zmenu 3 hodiny, 2 dni v tyzdni 13 hodin a 1 den v tyzdni 8 hodin, zakonny narok na stravne listky, ak zamestnavatel nezabezpecuje stravu inak, je iba 3 listky za tyzden.
    Pozor, nepocitaju sa vyucovacie hodiny.
    Ak takyto rozvrh prace nemas, treba si ho pytat.
    Ak ho mas taky, ze kazdy den pracujes od 7:30 do 16:00 bez ohladu na to, kolko vyucovacich hodin ucis, mas narok na 5 stravnych listkov za tyzden.

    Ma ucitel pravo na gastrolistok, ak pracuje na plny uväzok, ale jeho pracovna doba je odvodena od rozvrhu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.