Zavrieť

Porady

Mám povinnosti prihlásiť sa na úrady po skončení bakalárskeho štúdia?

Včera som mala štátnu skúšku bakalárskeho štúdia. Dnes mi bol vydaný doklad o vykonaní skúšky. Budem pokračovať v inžinierskom štúdiu. Prijatá budem určite bez prijímacej skúšky avšak doklad o prijatí ešte nemám v ruke. Mám alebo nemám naďalej štatút študenta alebo nie? Mám povinnosti prihlásiť sa na úrady? sociálka, zdravotná, úrad práce. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V podstate mas povinnost zo zakona prihlasit sa do 8 dni v zdravotnej poistovni, ale moje skusenosti z vlani su, ze si to kazda pobocka vysvetluje po svojom a staci im priniest potvrdenie o ukonceni Bc. studia spolu sp otvrdenim o navsteve skoly v septembri naraz ...a uznaju ti aj prazdniny.
    Ohlasit treba ale pridavky na dieta (na UP) a danovy bonus (zamestnavatel rodica)..PnD rodicom doplatia v septembri, DB pri rocnom zucotvani.
    104lenka a keď pracujem na dohodu o brigadnickej práci študenta tak ju treba zmeniť na nejakú inú dohodu?? a v septembri opäť novú.. a to opäť dohoda o brigádnickej práci študenta? alebo môžem v nej pokračovať aj tie dva mesiace kým nebudem mať nové potvrdenie o návšteve školy
    pedro115 som v podstate v rovnakej situacii. takze nemusim vlastne robit nic?

    Mám povinnosti prihlásiť sa na úrady po skončení bakalárskeho štúdia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.