Zavrieť

Porady

Absencia v nepretržitej prevádzke

Ahojte poraďáci,
chcela by som sa spýtať, či mi niekto nevie poradiť, ako je to s absenciou v nepretržitej prevádzke z pohľadu prerušenia sociálneho a zdravotného poistenia. Zamestnanci majú 12 hod. zmeny 2 dni robia, 2 dni voľno. Ak zamestnanec neprišiel 4 zmeny do zamestnania, príkl. 17.-18.6. a 21.-22.6., prerušujem mu poistné a absenciu nahlasujem iba na dni, kedy mu pripadla zmena, alebo môžem nahlásiť od 17.6. do ukončenia? Zákon o sociálnom poistení hovorí o období neospravedlnenej neprítomnosti v práci. Zo sociálnej poisťovne mi odpísali, že "Sociálna poisťovňa nie je oprávnená vyjadrovať sa k obdobiu, za ktoré má mať zamestnanec prerušené poistenie". Na jednej strane by som prerušila poistné iba na dni, kedy pripadla zmena, ale na druhej strane, 12-hod. zmenami "pokrýva" časový fond dní voľna. A zasa i PN-ka, OČR-ka sa nepočítajú na dni, kedy mala byť zmena, ale na kalendárne dni. Za každú radu ďakujem a prajem všetkým pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Ak zamestnanec 17.6. vôbec nezavolal prečo nenastúpil na zmenu, ani to žiadno do 3 dní nezdokladoval PNkou alebo inak neodôvodnil, tak by som od začiatku neprítomnosti až po 22.6. ako zamestnávateľ udelila absenciu a prerušila poistenie na všetky dni. Dnes na zmenu nastúpil? , podľa všetkého by dnes mal podľa plánu pracovať . Ak je v práci, nie je schopný odôvodniť svoju predchádzajúcu neprítomnosť, tak to riešiť absenciou na celé obdobie .
    jazmy nie je v práci ani dnes, a tiež som za dať od začiatku absenciu, len som neista v tom, či môžeš dať absenciu na deň, keď nemal mať zmenu... idem ešte pátrať... a ďakujem

    Absencia v nepretržitej prevádzke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.