Zavrieť

Porady

problém pri otváraní plastových okien

Bývam v petržalskom paneláku a stala sa mi taká vec že z ničoho nič mi v dvoch izbách nejdú otvárať veľké plastové okná (v každej izbe sú tri okná dve malé a jedno veľké). Zdá sa akoby veľké okná v dvoch izbách nejak klesli a teraz drhnú o spodnú stranu rámu.

Tá vec na obrázku 2 umiestnená na spodnej časti rámu okna, lepšie povedané tá ošúchaná umelá hmota vedľa nej drhne o tú kovovú vec na obrázku 1. (sorry za výrazy ale neviem ako to mám nazvať)
Tá vec na nastavovanie okna je na obrázku 3 aspoň myslím
Na obrázku 4 je pravdepodobne typ okien a výrobca.

Nevie niekto poradiť ako daný problém odstrániť?
2a.jpg  
1a.jpg  
3a.jpg  
4a.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Ked su este v zaruke, tak zavolat predavajuceho...inak pozri video


    Vyrobca by mal byt uvedeny aj na ramikoch skiel...nielen typ izolacneho skla, ale aj pre akeho vyrobcu okien boli tie skla vyrobene!
    SamuelG toto video je dobré. Myslím že to zvládnem spraviť aj ja len musím si zohnať správne náradie

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ako stare su tie okna? Ak su v zaruke tak reklamuj. Ziadna cast by nemala driet o ram okna,lebo sa ti znici...Mozno treba aj pristelovat,ale ak mas nejaku cast poskodenu, tak skus vyreklamovat.
    Na obr.c 4 je znacka kovania /maco/,nie vyrobca okien
    SamuelG no už v záruke nebudú. Som kupoval už prerobený byt a tie okná tam jednoducho boli. Ja sa v oknách vážne nevyznám takže som nevedel že Maco je značka kovania.
    erik555 tak aspon pozri na ramiku skiel vyrobcu okien. ten by mal byt uvedeny na konci...takto by si mohol kontaktovat zastupcu vyrobcu okien v tvojom okoli.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Toto sa nedá reklamovať.Môžete skúsiť požiadať montážnu firmu či by vám to neprišli doštelovať.Na oknách sú tri body skrutky ktorými sa to dá nastaviť.

    problém pri otváraní plastových okien

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.