Zavrieť

Porady

Odrátanie "nie mojej" finančnej položky z faktúry (vyplatenie kolegu, ktorý ma príjem na moju faktúru)

Zdravím,

Chcel by som sa spýtať ako mám vyplatiť kolegu. Ide o to, že sa príjem fakturuje na moje meno no pritom je polovica príjmu jeho, teda fakturácia prebieha na moju živnosť a nechcem, aby jeho príjem bol zdaňovaný mne. Kolega je na absolventskej praxi.

Akým spôsobom sa dá prosím Vás vyriešiť?

Dočítal som sa, že by sa to dalo vyriešiť, keby mi kolega vystavil zmluvu o dielo a tým by sa jeho položka odrátala z mojej zdaniteľnej časti príjmu. Je na to ešte niečo potrebné? Musí mať kolega splnené ešte nejaké povinnosti? Môže byť hlásený na úrade práce?


Ďakujem veľmi pekne za odpovede a pomoc
veronikasad Žiadnym (legálnym). Jeho príjem ti vstupuje do základu dane aj vymeriavacieho základu pre platenie odvodov. Ak je evidovaný na UP, jeho mesačný príjem nemôže presiahnuť cca 148€, nie som si istá, či ako uchádzač o zamestnanie môže uzatvoriť Zmluvu o dielo do tejto sumy.
marjankaj A prečo sa nespýtaš toho,kto ti to fakturovanie takto geniálne poradil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Odhliadnuc od toho, že kolega zrejme pracuje načierno a celkovo tento spôsob je mimo zákona, vyplatíš kolegu tak, že si z jeho polovice odrátaš odvody a daň, teda cca 40% a vyplatíš mu to na ruku ako jeho čistý príjem. Ty priznáš a zdaníš všetky svoje príjmy a v budúcnosti budeš odvádzať odvody podľa svojho DPFO.
    Uvedom si, že to nie je jeho príjem, ale tvoj.

    Odrátanie "nie mojej" finančnej položky z faktúry (vyplatenie kolegu, ktorý ma príjem na moju faktúru)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.