Zavrieť

Porady

Uctovanie osobneho vkladu SZCO uctujuceho v PU

Dobry den.

Doteraz som nasla len informacie ako zauctovat vklad pri s.r.o.
Ja vsak potrebujem zauctovat osobny vklad SZCO, ktora uctuje v podvojnom uctovnictve a nikde sa neviem dopatrat odpovede.
Viete mi prosim pomoct ?

Dakujem.

Petra
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fairjobs cize 211/491 ? prepacte, som v tomto uplny novacik... a este otazka - nedanove naklady uctujem ako ? napr. dobrovolne poistenie SZCO na soc. poistovni
    mondes Dav, prosím ťa, pozrela som si účet 491 a zistila som, že tam sa okrem iného môže účtovať:
    Výber peňazí individuálnym podnikateľom na osobnú potrebu - VPD 491 / 211
    Vklad individuálneho podnikateľa do podnikania - VBÚ 221 / 491
    ...a doteraz som si myslela, že na osobnú potrebu si peniaze SZCO účtujúca v PU nemôže vybrať, ale len ako pôžičku buď krátkodobú, lebo dlhodobú. A to som zistila tu na porade. Pomaly sa zaúčam do PU, tak sledujem aj túto tému. Takže, normálne môžem vybrať peniaze na os. potrebu a zaúčtovať to na 491/211 resp.221? Vďaka za vysvetlenie.
    KEJKA ano, môžeš.
      zbaliť

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    áno, účet 491 slúži na osobné vklady a výbery podnikateľa FO, prevod zisku alebo prevod straty a ja tam účtujem aj také osobné spotreby - nedaňové výdavky, ako napr. darovacia SMS, príspevok Dobrý anjel ...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    účet 491 áno, ale nedaňové náklady zaplatené napr. z BU alebo v hotovosti idú na nedaňový nákladový účet, nie na 491.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Hmm, veľmi tomu nerozumiem. Skúsim na konkrétnom príklade. Máme s.r.o., dvaja konatelia, ktorý si z účtu vyberajú podľa potreby peniaze na osobnú potrebu. Môžem to účtovať na 491?
    marjankaj SRO nie je FO a teda nepoužíva účet 491.
    Pozri postupy účtovania PU §62 a prílohu 1.
    KEJKA prečítaj si zadanie otázky. Rozoberáme tu úplne niečo iné ako sro.
    mondes Jáj, v tom je tn rozdiel. Nenapadlo ma, že SZČO môže účtovať aj v PU. :-D
      zbaliť

    Uctovanie osobneho vkladu SZCO uctujuceho v PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.