Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyúčtovaní dane

Ahojte. Chcem sa opýtať, či sa ku hláseniu o vyúčt. dane.... dávajú aj nejaké prílohy, alebo to stačí poslať samé.

A tiež neviem, kde a ako to treba v hlásení zapísať:
Za Dve Q som za dohodára odviedla 1664,-Sk
Pri Ročnom zúčtovaní mi však odvodová povinnosť vyšla 1665,- Sk (kvôli zaokrúhľovaniu). Ktorú sumu uvádzam do hlásenia?

Vopred ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ZuzkaOE
    Ahojte. Chcem sa opýtať, či sa ku hláseniu o vyúčt. dane.... dávajú aj nejaké prílohy, alebo to stačí poslať samé.

    A tiež neviem, kde a ako to treba v hlásení zapísať:
    Za Dve Q som za dohodára odviedla 1664,-Sk
    Pri Ročnom zúčtovaní mi však odvodová povinnosť vyšla 1665,- Sk (kvôli zaokrúhľovaniu). Ktorú sumu uvádzam do hlásenia?

    Vopred ďakujem za rady
    K hláseniu sa neprikladajú prílohy. (okrem tej, ktorá je jeho súčasťou) Sumu zrazeného preddavku uvedieš podľa skutočnosti v r.2005, teda 1664,-.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Daňari budú skôr radi rukou vypísanému tlačivu, ako z internetu. My sme museli prepisovať internetové - nebral im ho skener (čiarový kód nesedel).

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ahojte, chcela by som sa opytat nieco, vypisujem tlačivo hlásenie za rok 2005 na daňový úrad, a vypisujem už konkrétne zamestnancov, ich údaje, úhrn príjmov atd. Pomylila som sa ale v kolonke, miesto 120 000 som napisala 12 000, dá sa to nejako opravit, alebo sa v hlásení nedá opravovať, ale to musím znova vypísať?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Pri vypisovaní hlásenia za r. 2005 som zistila, že bývalá mzdárka spravila zle výplaty a vyšiel nám preplatok.

    Máte skúsenosť s tým, ako sa k takýmto preplatkom stavia DÚ?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    nikulik
    Pomylila som sa ale v kolonke, miesto 120 000 som napisala 12 000, dá sa to nejako opravit, alebo sa v hlásení nedá opravovať, ale to musím znova vypísať?
    Stane sa nielen tebe. V pohode "vybieľ" a napíš správne. Takúto opravu mi ešte nikdy DÚ nereklamoval.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ZuzanaP
    Pri vypisovaní hlásenia za r. 2005 som zistila, že bývalá mzdárka spravila zle výplaty a vyšiel nám preplatok.

    Máte skúsenosť s tým, ako sa k takýmto preplatkom stavia DÚ?
    Preplatok ti vychádza po správnom prepočte miezd ? Ak boli celý rok zle rátané, potom ani 1/4-ročné prehľady neboli vykazované správne a nebudú ti sedieť s hlásením.

    klaudia je offline (nepripojený) klaudia

    klaudia
    Ahojte, prosim poraďte,

    prvy krat robim hlasenie. Viem, ze v riadku c. 2 a 3 sa davaju udaje z roku 2004. V roku 2004 nam vysli nedoplatky 1286,- a preplatky 3836,- to som tam uviedla, ale v roku 2004 sme zamestnancovi priznali bonus 1200,-v rocnom zuctovani./lebo narok mal na 4800,- a uplatneny bol 3600,-/ Ten mam uviest v riadku 4 ako preplatok na dani?

    Dakujem

    Hlásenie o vyúčtovaní dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.