Zavrieť

Porady

pre audit dôležita hodnota majetku brutto či netto?

ahojte, poprosím vás o radu: dobre rozumiem že hodnotu majetku vyčítam zo súvahy riadok 001 brutto? teda bez oprávok? alebo je dôležitý ten údaj netto? Ak som v r.2012 presiahla 1.milion je velka pravdepodobnosť že tak bude aj za rok 2013, a až r.2013 bude musieť byť auditovaný nie? keď je podmienka že musia byť splnené tie 2 podmienky 2 roky po sebe. Dík za odpoveď

ahoj Kejka, ďakujem za odpoveď, snažím sa na ňu reagovať, ale okrem možnosti vylepšiť otázku mi to nedáva žiadnu možnosť pridať odpoveď. V návode je akási ikonka komentovať, tak tú mi neponúka.
No nič, tak skúsim takto: zamestnancov máme 11, ďalších 15 na dohodu, takže túto podmienku nespĺňame, ale obrat cez 2 miliony ano.
Ale ešte rozšírim otázku: povinnosť vypracovať výročnú správu vzniká len v prípade auditu, inak je to na rozhodnutí samotnej spoločnosti, či si správu vypracuje, alebo nie, je to tak?
Ďakujem :-)
Naposledy upravil deltastavsro : 02.07.13 at 04:55 Dôvod: reakcia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ano najetok brutto
    A ostatné je tiež pravda
    Zamestnancov nemáte?

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    poprosím o upresnenie:

    moja úvaha: ... ak teda platí § 19, ods. 1 Zákona o účtovníctve a sú splnené aspoň dve z predmetných podmienok má účtovná jednotka povinnosť mať overenú účtovnú jednotku audítorom a to v rámci intencií § 19. ods. 3 Zákona o účtovníctve, t. j. do jedného roka od skončenia účtovného obdobia, za ktoré sa zostavuje ... t. j. ak boli splnené aspoň dve podmienky počas roku 2012, tak povinný audit je až za rok 2013, a ten do konca roku 2014 .. či?

    ... dva roky po sebe? ... ku dňu ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka ( t. j. ku 31. 12. 2013) a za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie ( t. j. za rok 2012) ..
    Naposledy upravil promont maja : 09.06.14 at 14:56
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KEJKA áno, tak.
    promont maja dík ...
    kalkulantka Kejka, prosím Ťa, ak hodnota prekročila v r.2013 a aj v r. 2014 auditora treba už v r.2014 alebo v 2015.Neviem,či už teraz treba niekoho hľadať na audit.
      zbaliť

    pre audit dôležita hodnota majetku brutto či netto?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.