Zavrieť

Porady

Dlhodobá zahraničná pracovná cesta

Dobry deň, chcela by som spýtať k zahraničnej pracovnej ceste. Na zahraničnej pracovnej ceste je spoločník a konateľ v jednej osobe (nema uzatvorenu zmluvu ako zamestnanec). Otazka je moze byt konatel na pracovnej ceste, ktora trva viac ako pol roka? Mozem v tomtopripade kazdy den vy vyuctovania prac. cesty uplatnit narok na stravne? Do uvahy pripada aj prenajom byt v zahranici. Mozem podla Vas aj prenajom bytu uctovat ako naklad na vrub s.r..o? Prosim Vas velmi pekne o radu.Dakujeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Cestovné náhrady do výšky upravenej zákonom o CN sú daňovým výdavkom. Skôr sa mi natíska otázka, či vo Vašom prípade sa jedná o pracovnú cestu. T.j. aké činnosti konateľ a spoločník vykonáva ... predpokladám, že aktivity spoločníka môžeme vylúčiť, čiže ostávajú zrejme len aktivity konateľa v prospech spoločnosti. A tie bližšie nešpecifikujete, takže nie je možné potvrdiť vznik nároku a daňovú uznateľnosť cestovných náhrad.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    emka167 Ano konatel kona v prospech firmy. Su v zahranici za ucelom prace na jednom projekte, ktory bude fakturovany s.r.o. do zahranicia Dali by sa potom tieto cetovne nahrady + prenajom bytu v zahranici danovo odovodnit?
    Jana Acsová V príspevku som narážala aj na to, či konateľ vykonáva v zahraničí to, čo mu ukladá spoločenská/zakladateľská zmluva/listina. Či sa teda nejedná o výkon práce v prospech spoločnosť a nie o výkon funkcie konateľa.
    emka167 skor sa jedna o vykon prace v prospech spolocnost ako vykon konatela.ako by som to mohla riesit?
      zbaliť

    Dlhodobá zahraničná pracovná cesta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.