Zavrieť

Porady

Ako obhájiť nákup materiálu do spotreby?

Ahojte, prosím o radu:
Ako v praxi postupujete pri nákupe rôznych šróbov, elektroinštalač.materiálu a podobne, keď ich účtujete do spotreby, lebo ich potrebujete na nejaké drobné opravy a podobne. Zaujíma ma, či ku každej aj malej oprave robíte nejaký protokol, v ktorom je uvedený presný zoznam použitého materiálu alebo prác, ktoré sa robili, alebo ako sa pripravujete na obhájenie niektorých nákupov do spotreby? Lebo niečo sa nakúpi, nepoužije sa všetko ...atď. Vediete nejakú presnú evidenciu týchto vecí, keďže sa neúčtujú na sklad, ale len do spotreby?
Zaujíma ma, či treba robiť nejaké správy, protokoly a podobne a ak tak v akých prípadoch a akým spôsobom.
Ďakujem moc za odpoveď, lebo z toho mám veľkú hlavu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak ide o množstvo primerané chodu prevádzky, tak je to obhájiteľné aj bez protokolov. V smernici mám uvedené, ktorý materiál sa účtuje priamo do spotreby, a ktorý sa skladuje. Mám vytvorenú aj AE - spotreba pomocného materiálu

    Ako obhájiť nákup materiálu do spotreby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.