Zavrieť

Porady

Môžem predávať, ak som stratila faktúru od dodávateľa?

Mám maloobchod, nakupujem z veľkoobchodu a predávam. Stratila som niekoľko faktúr za tovar, môžem ho aj tak predať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš predávať, ale tržba - to bude výnos, príjem na zdanenie a nebudeš mať doklad na zníženie ZD.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j to fááákt...toto by ma v živote nenapadlo
    Vevewe Je to drobný tovar, od Vietnamcov, niektoré ani neboli faktúry, ale len bločky. Duplikát mi určite nedajú.
    marjankaj Vietnamci majú veľkoobchod? A prečo píšeš raz tak a potom zase inak.?
    Keď nemáš doklad o nákupe, tak si potom nemôžeš znížiť základ dane.
      zbaliť

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Súhlasím s Kejkou avšak jednu poznámku ....okrem iného môže prísť k momentu, že budete musieť preukázať nadobudnutie tovaru ! Potom čo spravíte ?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj A to má radšej predávať "načierno" a nezdaňovať? Doklady sa občas strácajú, a keď jej nechcú vystaviť duplikát? A bločky z niektorých ERP zvyknú vyblednúť.
    Zita5 Nie Janko ja netvrdím že či má predávať na čierno . Ona ak bude chcieť predávať , tak bude.V tom jej my nezabránime,ale všetky dôsledky si znáša sama .To som nepísala, lebo si myslím, že nám Tebe a Kejke to je jasné .Určite pri strate dokladu sa dá legálnym spôsobom vyžiadať kópia.Ale ....musia mať záujem obe strany ! Čo je v tom obchode medzi odberateľom a dodávateľom netušíme vôbec .Len Vieme čítať medzi riadkami
    marjankaj Veď písala, že ten vietnamec jej bločky už nedá. Tak preto tak píšem. Veď pôvodne som navrhoval to isté, čo aj ty. A naviac duplikát z ERP je problém.
    marjankaj Nepoznáš vietnamcov alebo číňanov?


    prosím vás čo stojí to tričko?
    číňan: petopedesiat
    aha..., ale tu je roztrhnuté?
    číňan: tritopedesiat
    aha..., a máte registračnú pokladňu?
    číňan: dvetopedesiat
    aha, .... a máte povolenie na predaj tovar?
    číňan: topedesiat
    aha, a máte povolenie na pobyt u nás,
    číňan: DÁREK
    Vevewe No veď to sa práve pýtam, či budem mať problém. Veď keď mám tisíc vecí a k 950 z nich mám doklady a tých 50 je evidentne ten istý sortiment, tak snáď mi to uveria, že som stratila faktúru. Je mi to ľúto vyhodiť
    marjankaj Veď ti tu už odpovedali. Môžeš predávať.
    Môžeš dokonca aj stratiť všetky dodávateľské faktúry a aj bločky o nákupe. Budeš iba priznávať príjmy pomocou registračnej pokladne. Výdavky ťa nemusia zaujímať, uplatníš si 40% z príjmov, maximálne 5040 € za rok.
    Čo si ešte musíš viesť je evidencia zásob. Teda príjem na sklad a výdaj zo skladu. Nemusíš príjem na sklad dokladovať, iba ak by išlo o alkohol alebo iný kontrolovaný tovar.
    Vevewe Ďakujem, toto som potrebovala!
      zbaliť

    Môžem predávať, ak som stratila faktúru od dodávateľa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.