Zavrieť

Porady

Vlastné kúrenie (kotol) v panelákovom byte v Petržalke. Prosím o rady, tipy a vlastné skúsenosti.

Som petržalčanka (Furdekova 6) a chcela by som si dať spraviť vlastné kúrenie v byte, len neviem aký je postup a ci je vobec mozne v tomto type bytu nieco take. Budem vdacna za vsetky rady a skusenosti. Vopred dakujem
Usporiadat
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Základná otázka znie - má Váš byt vlastný komín?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
draik
Základná otázka znie - má Váš byt vlastný komín?
Doplnková otázka znie ... potrebuje aj elektrické vykurovanie komín ???
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ešte 20x napíš,3x je málo
0 0
petka.koc petka.koc

petka.koc je offline (nepripojený) petka.koc

byt nema komin ale pri plynovom kotli na tom snad nezalezi, ci? skor by som potrebovala zistit nejake skusenosti z tejto konkretnej ulice - Furdekovej 2-12 ..ci to v tomto type bytov ide a kde to vybavit a podobne
vdaka
0 0
petka.koc petka.koc

petka.koc je offline (nepripojený) petka.koc

Sorry...to ze je na porade bordel, za to nemozem...3 x mi ukazalo ERROR a ze moja otazka sa nepridala
0 0
petka.koc petka.koc

petka.koc je offline (nepripojený) petka.koc

a mimochodom vsade tu hladam kde sa to da zmazat aby to tu nebolo 500x ale nikde taka moznost nie je , trosku dost od veci. Taka moznost by tu nemala urcite chybat
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Vo vlastných príspevkoch máš na spodnej časti ikonky ...

Klikni na ceruzku a následne na kôš ...
0 0
petka.koc petka.koc

petka.koc je offline (nepripojený) petka.koc

no...ukazuje mi ze nemam opravnenie zmazat to
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

tému nevymažeš ....

....ja som pridala tému a je tu,žiadny error........takže kde je bordel?
0 0
petka.koc petka.koc

petka.koc je offline (nepripojený) petka.koc

pozri ked nevies poradit, tak naco pises? posledne co sa mi chce je kazit si vecer natahovanim sa tu s tebou a hadanim ci mas error, ci nemas a preco ja mam error ked ty nemas ked sa vymazat neda , tak hold smola, asi to tu bude a budes to musiet prezit, dik za pochopenie a krasny vecer zelam
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

jakže neviem poradiť? veď ti radím,že tému ty sama nevymažeš
0 0
petka.koc petka.koc

petka.koc je offline (nepripojený) petka.koc

ohladom kurenia myslim
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Vymazala som dve témy a príspevky presunula.
1 0
mildo1 mildo1

mildo1 je offline (nepripojený) mildo1

servisný technik výťahov
Zdravím, mám pocit že Furdeková 6 ( 13 posch - samostatne stojaci dom ) má vlastnú domovú kotolňu. Ak to tak je tak, nemyslím že Vám to spoluvlastníci schvália. Otázka je : má Váš dom vlastnú kotolňu alebo nie? Aj keď to je v princípe jedno a podla mňa by sa dalo osamostatniť aj keď kotolňu máte.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Môžeš, ale len so súhlasom spoluvlastníkov. Ak budú súhlasiť na hlavu si na se..! Ale, to už teba nemusí trápiť. Ak bez ich súhlasu, budú ťa oni trápiť, môžno?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No možno bude prekvapená, ak si bude kúriť za vlastné sama, a zároveň platiť pripadajúci podiel za spoločné vykurovanie, ako si schvália spoluvlastníci.
Naposledy upravil marjankaj : 08.07.13 at 18:33
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Na to, aby sa "odpojila" od centrálneho vykurovania (i keď len bytového s vlastnou kotolňou) bude potrebovať súhlas vlastníkov ostatných bytov + súhlas správcu bytov (nakoľko on z poverenia má za úlohu robiť kontroly a revízie). Zároveň však sa bude jednať i o zmenu spôsobu vykurovania (zo spoločného na individuálne), teda bude potrebovať i stavebné povolenie (zmena tepelných rozvodov, zmena vyregulovanej sústavy) a tam sú aj ostatní vlastníci účastníkmi stavebného konania.
Okrem toho že sa síce znížia náklady na spoločné vykurovanie, i tak tam zostane táto zložka, nakoľko sú tam stúpačky teplovodného média a tie tiež vyžarujú (odovzdávajú) určité teplo do okolia.
Takže k zníženej sadzbe za spoločné vykurovanie si musí ešte pripočítať náklady (až to bude schválené a povolené) za svoje vykurovanie - aby napokon niekto zistil, že to až taká úspora nebola.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tak tak, misoft to dobre napisal. Kedysi (asi pred 15 rokmi) som sa o to zaujimal tiež. Treba presvedčiť ostatnych vlastnikov a urobiť v celej bytovke vlastnu kotolňu.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

V dome, kotolňu, áno! V byte, kotol, Nie!
1 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

petka.koc
byt nema komin ale pri plynovom kotli na tom snad nezalezi, ci? skor by som potrebovala zistit nejake skusenosti z tejto konkretnej ulice - Furdekovej 2-12 ..ci to v tomto type bytov ide a kde to vybavit a podobne
vdaka
Na plynový kotol by ste potrebovali komín. Na elektrický zase dostatočnú kapacitu hlavného ističa + zodpovedajúce káble. Ak ani jedno nie je k dispozícii resp. by sa nedalo zaobstarať, tak sa nemusíte ani pokúšať osloviť susedov, aby Vám žiadosť podpísali.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať