Zavrieť

Porady

Rekonštrukcia chalupy

Neviete mi niekto poradit,kolko cca stoja stavebne prace v BA na m2,konkretne - zhodit staru omietku,dat novu a vymalovat ? Ide o stary 200 rocny dom, steny su z nepalenej tehly,omietka by mala byt vapeno-pieskova...
Naposledy upravil chalupárka beťárka : 06.07.13 at 20:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    logo
    Ladislav Pejko
    1,00 - 3,00 za osekanie starej omietky, 8,00 - 14,00 za novú, maľovanie do 4,00/m2, k tomu možno ešte vypratanie sute, zalepenie okien, dverí a podláh...
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    chalupárka beťárka dakujem,dufam,ze to je cena za pracu+material,ci nie ?
    lapejko komplet, jasné
    chalupárka beťárka vdaka este raz
    buchač Cena matrošu do 200 € .....
    Zvyšok je zdieranie zákazníka ...............
    buchač Lapejko ....toto sú ceny na východe ?????
    Potom aké cifry sa na západe pýtajú ???

    Za jeden meter štvorcový mi to vychádza 13 € - 21 €
    Čiže :
    Za 100 m2 = 1300 € - 2100 €
    Za 200 m2 = 2600 € - 4200 €

    Ako vravím , teraz robím stierky ...budem aj vonkajšie múry robiť z tej vapenno - pieskového materiálu .

    Vieš koľko platím ???
    35 € na deň berie maník ....
    Jedna izba bola hotová za 5 ( sedem ) dní ....
    Čiže 80 m2 za 175 € .
    Keby som mal platiť podľa hentých cifier , tak by bolo rozpätie :
    1040 € - 1680 € .....

    Neskutočná cena , NEEXISTUJE , že by som dal Tebe zákazku ...
    Xanti Buchy, pripočítaj aj materiál k tomu ... potom získaš reálnu cenu ... a zase chlapík čo mu platíš to robí ako fušku, neodvádza odvody, dane ... lapejko toto iste platí, takže aj cenu musí prispôsobiť svojim nákladom.
    A videla som aj vyššie ceny v BA za prácu ..
    buchač Lui ...si ma nečítala ???
    Koľko piesku je potrebného na 200 štvorákov ???
    Ja síce neviem , na to mám človeka .
    Ale keďže som už kupoval ten piesok na iné veci , tak za 640 kg som dal 5 € ( údaje sú z jednej účtenky ako vzor ) .
    Tak mi teda povedz , aká smiešna položka je ten materiál ??? Piesok , vápno a poprípade trochu cementu .
    Lebo ak by som mal množstvá nutné na dané m2 , tak nie problém vypočítať tie náklady ....
    Môj odhad je , že suma za matroš neprevýši ( ako som spomínal ) tých 100 - 200 € .

    Poviem inak .
    Keby to bolo nie na štvoráky , ale ako hodinovka , tak Lapejko ( a aj iní ) nezarobia ani na slanú vodu .

    Premrštené ceny ....až príliš ...
    Nevravím už ani o tom , že s fakturáciou sa zázraky dajú robiť ...

    P.S.:
    Keby som len chlapíkovi platil ,nuž fasa ...
    Ale platím aj sám sebe ...hehehehe...
    lapejko ale si sa rozbesnel Juraj...tak za prvé ceny od sú u nás bežné, ceny do som uviedol ako maximálne, ktoré by nemali preskočiť ani v BA ako informáciu, ktorá bola žiadaná, 5,00 - 8,00 je cenníková hodinová mzda pre kvalifikovaného omietkára, ktorá sa bohužiaľ ťažko teraz dá presadiť ale živnostník s rodinou a náradím musí zarobiť aspoň 6,00 na hodinu, inak neprežije, nehovorím koľko potrebuje ak chce investovať do svojej činnosti...všimni si,koľko živností padlo za rok a ako sa to začína odzrkadľovať všade, za chvíľu aj na dôchodkoch...chlap, ktorý je v Tvojom regióne na podpore, nezavadí o skutočnú robotu v okruhu 40 km, predpokladám, že si nemôže dovoliť dochádzať do KE za prácou a u Teba má cash doma.
    Ty si dávaš doma robiť klasické omietky, na ktoré po vyschnutí môže ísť vápenný náter ale disperzná, farebná maľovka asi tak o rok po celkovej karbonizácii a to si väčšina ľudí nemôže a nechce dovoliť, ak platí úver, chce bývať hneď, takže som v nacenení nebral do úvahy klasické omietky ale strojové sadrové, príp. vápennocementové, ktoré ale potrebujú tú dlhú karbonizáciu.
    A ešte detail, nerobia Ti stierky, feinputz je iba sušená pucovka, teda zmes kremičitého piesku a hydrátu, niekedy sa aj toto robilo v miešačke zo šaštínskeho piesku a vápna.
    buchač Besný som len občas , hehehe.........teraz iba diskutujeme ....či ?

    Ale tak , či onak , hentá debata je na dlahšiu dobu .
    Nejak Ti neoponujem , máš aj pravdu ...len je tam to LEN ...
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Veľa..................

    Materiál je tá najmenšia položka ...ale tá práca ...
    Ja teraz robím stierky v izbách ( Feinputz ) na tej mojej chalupe ...
    Jedna ma zatiaľ vyšla na tých cca 250 €...z toho materiál 1/4 zo sumy..

    Podotýkam a zdôrazňujem , že cena práce je neporovnateľne nižšia oproti firme ...
    Naposledy upravil buchač : 06.07.13 at 20:52
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    chalupárka beťárka asi aj to je pravda,ale bola by som vdacna za konstruktivnejsiu a presnejsiu odpoved
    buchač Keď dáš konštruktívnejšie a presnejšie info , tak aj odpoveď bude taká ......
    chalupárka beťárka no ja som uplny laik,co som napisala,je to,co viem,budu to robit majstri,takze platit budem aj material aj pracu...este mi nedali kalkulaciu a chcem sa vyhnut tomu,aby som nepreplatila.....zaujima ma nejaka priblizna suma,co si pytaju za m2 (material + praca),staci cca od-do
    buchač Pozri v hentej téme , už bola taká debata ...
    http://www.porada.sk/t55765-primeran...e-omietky.html
    lujza.j hmmm...kde je asi v BA 200ročný dom?
      zbaliť

    Rekonštrukcia chalupy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.