Zavrieť

Porady

Stravné podnikateľ a zamestnanec

Prosím poradte, manželovi /je podnikateľ nie je plátca DPH, má 1 zamestnanca/ prišla fa za jedálne kupony/stravenky/ :
89,-- x 125 ks= 11125 sk
Koľko % si môže on uplatniť a koľko môže uplatniť zamestnancovi z tejto sumy? Ja to chápem tak, že ked si uplatní ako podnikateľ 55% z 89,-- t.j 48,95, no a ostávajúca suma ako som sa na porade dočítala je zaúčtovaná ako VNZD, tak či tú ostávajúcu sumu čiže 45% t.j. 40,05 Sk uplatní na stravu zamestnancovi. Chápem to správne, ak nie opravte ma prosíííím. Ak to chápem správne prosím vás ešte ako to účtovať v peňažnom denníku. Dakujem
Naposledy upravil drma : 14.03.06 at 11:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    manžel aj zamestnanec sa posudzuje rovnako. Podľa nároku - počet odpracovaných dní sa pridelia SL a za každý pridelený je 55% = 48,95 VOZD. 45% na svoje SL si dá ako VNZD a od zamestnanca si vyžiada úhradu - tam to bude plus-mínus VNZD.
    Dobré ráno!
    SZČO , ktorá si kupuje starvenky tiež si dáva do nákladov len 55% z ceny straveniek?

    Stravné podnikateľ a zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.