Zavrieť

Porady

auto s neplatnou STK a EK v rámci vyporiadania BSM

Dobrý deň,
v rámci vyporiadania BSM mi exmanzel dal auto. Je pisane na mna, ale uzival ho on, lenze nedal urobit STK ani EK, o com som ja nevedela, ked mi ho daval, na otazku, v akom stave auto je mi bolo povedane, ze chodi. Ja som ho NEMOHLA uzivat, ako ani nic z nasho spolocneho majetku, kedze som sa k nemu nemohla dostat. Posledne kontroly boli robene v 4/08, teda platne do 4/10. Da sa v tomto pripade nieco s tym robit, aby som neplatila pokuty, prip. za akych podmienok mu mozem auto vratit a otrepat o hlavu??

Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže je to spoločný majetok, tak je to aj tvoje MV, ak ho bez STK nechceš, tak buďju dáš urobiť, alebo sa musíš s ex dohodnúť, že ho zoberieš len s platnou STK, tu asi iné riešenie nie. Ak ho nechceš vôbec, tak ho vráť a nebude ťa trápiť, že nemá STK.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Vlasta Č. Dakujem.
    Ano, to mi je jasne, len ci ho vezme nazad, ked mame spisanu dohodu o vyporiadani. Mam za to, ze mi zatajil stav auta....idem ho dat dnes pozriet do servisu a som velmi zvedava.
    Tweety Tak to vyrieš sama a pýtaj si od neho eurá za STK.
    Vlasta Č. Tak toto je asi bez sance. Kedze aj na vlastne deti kasle.
    draik Eurá za STK by bol ten najmenší problém. Horšie bude, ak príde obálka so šekom na zaplatenie pokuty 2*166 eur za neuskutočnenie STK a EK v termíne.
    Tweety aj tú by som posunula ex..
    stormcatcher ...no keď je majiteľka, tak bude trápiť.
    Vlasta Č. Jasneee, bolo mi povedane, ze este dlho nebudem mat pokoj. Len dodam, ze ex je policajt a je viac nez zaujimave, ze si jazdil 3 roky bez platnej STK a EK. (posledna STK aj EK bola na aute robena este povodnym majitelom v r. 2008, predtym, nez sme ho kupili, s platnostou do 4/10
    ). Hm, "vyvoleni" mozu. Bezni smrtelnici musia cvakat.
      zbaliť

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Doplním Draika, že ešte to môže byť aj pokuta od polície, keď ju chytia na tú plánovanú prehliadku v servise alebo inú jazdu bez platnej STK a EK teraz. No a ex policajt........vedel dobre čo robí.......nečudujte sa, prečo to jemu toľko prechádzalo, naviac keby aj k čomusi došlo, veď on majiteľ auta nebol. Škoda, že ste si pred podpisom dohody o BSM neprešli doklady od auta, lebo sú písané na vás, ako majiteľka ste zodpovedná. Pokuta za neplatnú STK a EK vás zrejme neminie. Nemáte v dohode uvedené niečo v tom zmysle, v akom stave je vozidlo? Potom sa nedá chytiť ničoho, lebo ste podpísala, súhlasila a teda sa to zrejme bude brať, že ste so stavom veci bola oboznámená.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Viacerí tu píšu o tej pokute 2 x 166€ ...
    Je to síce pravda , no týka sa to vozidiel , ktorých majitelia pozabudli alebo nestihli tie kontroly urobiť ...

    Ale ak ide o vozidlo , ktoré jazdí ( alebo iba v garáži je bez kiláku odstavené ) tak dlho bez STK a EK .
    Ale ak sa jedná o dlhšiu dobu ???...ajajáááj ...nakoľko :

    Policajt je oprávnený zadržať osvedčenie o evidencii časť I alebo časť II, alebo evidenčný doklad od vozidla vydaný v cudzine, ak je vozidlo nespôsobilé alebo technicky nespôsobilé na cestnú premávku alebo ak bolo vozidlo vyradené z evidencie alebo z cestnej premávky. Ďalej ak vodič nepreukázal, že vozidlo bolo v ustanovenej lehote podrobené technickej alebo emisnej kontrole. Policajt je oprávnený zadržať aj tabuľku s evidenčným číslom.

    ...a len potom začne tóčo a behačky ...
    GabiZ Buchi, práve som to chcela doplniť do príspevku, predbehol si ma, chcela som podotknúť problém s osvedčením. No a moc by som sa nečudovala, keď manželka začne robiť problémy, že sa Obvodný úrad akože len tak zrazu dozvie o autíčku, ktoré má neplatné STK a EK!!!

    auto s neplatnou STK a EK v rámci vyporiadania BSM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.