Zavrieť

Porady

Aké sú náklady na energie a služby v 3izbovom byte ?

Chcel by som sa opýtať, aké môžu byť orientačne náklady za média v trojizbovom byte, kde bývajú dvaja ľudia... aspoň v akom romedzi by som sa mal orientovať....
Naposledy upravil Richard : 12.07.13 at 15:28
ivka70 Ake media mas na mysli???? rozhlas a televiziu alebo cosi ine??

média, -ie, -ií, -iám, -iách žen. r.
1. fon. znelá, hlasná spoluhláska;
2. lek. stredná vrstva tepnovej steny;
3. zastar. druh cigár


médium -ia str. r.
1. sprostredkujúca osoba pri špiritistických, okultistických ap. javoch
2. odb. prostredie: kvapalné, plynné m.
3. odb. sprostredkujúci činiteľ, nástroj: inform. pamäťové m. prostriedok na zaznačovanie údajov;
komunikačné m. jazyk, kód;
elektronické m-iá rozhlas, televízia;
publ. masové m-iá tlač, rozhlas, televízia;
→ tlačené m.;
→ tlačové m.
4. šport. polomäkký lyžiarsky vosk;
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Všetko záleží od toho, koľko čoho spotrebuješ, ale v priemere by to mohlo byť tak 130€.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač ...ííírečito , po slovensky .....
    NEDRÍSTAJ ....

    Alebo špecifikuj položku po položke ...
    Meichan toto počúvam od každého, komu to poviem, nik neverí, ale mám to čierne na bielom, sme na Slovensku...
    buchač Otázka bola medzičasom upravená ( sorry , nevšimol som si ) ..

    250 € za VŠETKO beriem ......samozrejme záleží aj od iných aspektov ...
    Za tie " média " by to bolo až príliš ...

    Ja platím cca 280 - 300 € za 3-izbový a sme dvaja ...
    V tom mám ale zarátané dve odberné miesta na plyn a elektrinu .
    Tweety Určite máš veľký byt, veľa spotrebúvaš vody, tepla.....
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    V rodinnom dome 4+1 platím 15€ vodu,95€ plyn (varenie+ kúrenie) a 30€ elektrinu =140€.Sme dvaja.
    buchač Dom neporovnávaj s bytom - nedá sa až tak celkom presne .

    Majiteľ bytu musí platiť do fondu opráv tie všeliaké položky ...aj na tie prípadné opravy , respektíve na splácanie úverov obnovy domu ( u tých starších ) .

    Majiteľ domu ???
    Nie moja myšlienka , ale súhlasím s ňou , odkedy mám chalupu :
    " Okolo domu je furt niečo , čo treba robiť - teda investovať "
    Príkladne príde tuhšia zima a už kúriš viac a tým pádom je aj vyúčtovanie za plyn solídnejšie - že nedoplatok ...
    ...atď ...
    Peggynka Ja som to dala len pre ilustráciu.Jasné,že musí majiteľ bytu platiť do fondu opráv,ale veď aj v dome musíš investovať.A hlavne neživíš správcov a ich niekedy pokútne, nevýhodné kšefty.
    Celé je to o tom,ako si schopný kontrolovať spotrebu vody,plynu a elektriny.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Na názov téma sa ti dá odpovedať. Správne sa pýtaš, náklady na energie. Aké? No len za elektrinu, a plyn. Ťažko ti odpovedať, aké máš záujmy. Elektrospotrebiče, osvetlenie bytu. Čo varíš a ako.

    To sú merateľné energie pre byt v bytovom dome, podľa zmluvy o odbere na tvoj byt, aj faktúru ti vystavia na tvoje meno.

    Ostatné veci, teda všetky, ktoré sa týkajú bývania v byte v bytovom dome sú služby, ktoré zabezpečuje správa domu pre dom, celý, všetkých spoluvlastníkov. Spoluvlastníci sa musia dohodnúť medzi sebou a správou domu ako sa po ukončení roku rozpočítajú náklady na jednotlivé byty.

    Takže v bytovom dome nezáleží ako sa správaš ty vo svojom priestore domu, ale na tom ako sa správa k domu, službám v ňom každý bývajúci človek, vlastník, nájomník, aj bezdomovec pod schodmi.

    Vždy sa platí, uhrádza poplatok za užívanie bytu, mesačný.

    S toho si najprv správa domu stiahne poplatok za správu domu, potom zálohy za služby. a ako tretie, poplatok do FPOaÚ.

    Takže je to rôzne.

    1. Poplatok za správu si pýta správa domu, dostáva ho po schválení väčšinou vlastníkov, 1/2+1.

    2. Zálohy na služby vypočítava správa domu, podla úhrad v predošlom roku. Náklady deleno dvanásť mesiacov, plus rezerva, tak desať percent.

    3. Poplatky navrhuje správa domu minimálne na rok, tak aby zabezpečila v budúcom roku všetky, plánované revízie, výmeny meracích zariadení v bytoch, priestoroch domu, naplánované opravy, a bol dostatok peňazí na odstránenie prípadných havárii v dome na spoločných častiach, zariadeniach a nebytových priestorov.

    Takže, od 90 až do 150 € za bývanie. Od 25 do 50 € za elektrinu. Za plyn, ak len na varenie od 20 do 40 €.

    Záleží aj na teba, vás dvoch, a vašich spoluvlastníkov domu, služieb v ňom, po rozpočítaní nákladov za služby v ročnom vyúčtovaní, preplatok/nedoplatok. Plus preplatok/nedoplatok za elektrinu a plyn.

    Či sa trafíš a ako?

    miselito je offline (nepripojený) miselito

    miselito
    Ja bývam v 3-izbovom byte na Juhu v Trenčíne. Sme tam písané 2 osoby.
    Preddavky (voda+teplo+fond opráv atď atď) platíme mesačne 173 Eur. Sám som si dal zálohy take vysoké. Dalo by sa to v pohode znížiť na cca 140 Eur. Ale radšej platím viac keď môžem a potom pride vysoký preplatok.
    Ďalšia položka je elektrika - 18 Eur + plyn na varenie 4,60 Eur.

    Aké sú náklady na energie a služby v 3izbovom byte ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.