Zavrieť

Porady

tovar alebo materiál

Ak sme z nedostatku času nestihli vyrobiť výrobok a preto sme ho dali vyrobiť inej firme. Kúpili sme ho od nich a zároveň predali v nezmenenom stave nášmu odberateľovi. Ako by ste tento nákup a predaj účtovali?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako tovar, tak to aj formuluješ. Nákup zásob za účelom predaja v nezmenenom stave je tovar.
    504/321 alebo 131 / 321 s príjemkou priamo 132/321, podľa spôsobu účtovania.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Lida
    ako tovar, tak to aj formuluješ. Nákup zásob za účelom predaja v nezmenenom stave je tovar.
    504/321 alebo 131 / 321 s príjemkou priamo 132/321, podľa spôsobu účtovania.
    Platí to aj v prípade, ak sme výrobná firma a nie obchod?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vy nemáte v činnosti nákup a predaj tovaru?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Lida
    vy nemáte v činnosti nákup a predaj tovaru?
    Ale áno, máme napísané-kúpa tovaru za účelom ďalšieho predaja.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Lida
    tak kde je problém?
    Asi v jednej oficiálne platenej osobe. Ja som v tom mala aj doteraz jasno. A mám to naúčtované presne tak. Iba ona ma už asi 3x upozornila, že to máme preúčtovať na materiál s odôvodnením, že my nie sme obchod.

    tovar alebo materiál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.