Zavrieť

Porady

Čo ak budem vykonávať živnosť inde, než je oficiálne určené miesto podnikania?

Dobrý deň. Som začínajúci živnostník. Zároveň som získala príspevok na vykonávanie živnosti z úradu práce (ÚPSVaR v mieste trvalého bydliska)

- Oficiálne miesto podnikania = trvalé bydlisko.
- Reálne však budem fungovať asi 400km od svojho trvalého bydliska = na prechodnom bydlisku: v prenájme (z toho dôvodu som určila ako miesto podnikania svoje trvalé bydlisko, nakoľko prenájom budem ešte meniť, možno o 2 roky aj kúpa bytu).
- Z príspevku plánujem nákup základného kancelárskeho vybavenia (stôl, kreslo, PC, tlačiareň) - môžem mať toto zariadenie na svojom prechodnom bydlisku? Z pohľadu daňovej, či inej kontroly.

Čo by ste mi odporúčali, ako mám postupovať, aby som sa vyhla prípadným rozporom so zákonom?

Ďakujem za Váš čas a odpovede.
veronikasad V akej oblasti budeš podnikať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    Sídlo podnikateľa môže byť odlišné od miesta podnikania, ja to mám tiež tak.
    janiely ale treba to niekde ohlásiť, že budem vykonávať živnosť inde, ako je miesto podnikania?

    Mne ide hlavne o to, že ak si nakúpim nejaké firemné zariadenie napr. počítač a nebudem ho mať v mieste podnikania, ale na prechodnom bydlisku .... môže mi daňová kontrola niečo s tým vytknúť? Alebo ako mám postupovať?

    Ďakujem.

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    bude to treba zrejme prebrať na UPSVaR lebo oni majú podmienky určené v dohode s tebou a ak tam máš miesto podnikania v trvalom bydlisku a urobíš prevádzku v mieste prechodného pobytu tak to môže byť problém, hrozí až zrušenie odhody a vrátenie dotácie. a UPSVaR ti môže aj vykonať kontrolu na majetok, ktorý nakúpiš z dotácie ale ohlásia sa dopredu takže sa to dá vyriešiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janiely aha, no jasné.... asi by ale bol problém prenášať stôl, tlačiareň, PC a kreslo kancelárske 400 km keď nemám ani auto.... hm.
    kremienok76 by ťa chrbát bolel... veru...
    janiely myslela som preniest to vlakom-zeby bol problem, kedze nemam k dispozicii auto :P
      zbaliť

    Čo ak budem vykonávať živnosť inde, než je oficiálne určené miesto podnikania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.