Zavrieť

Porady

Zdaňovanie príspevku zo sociálneho fondu na stravovanie

zamestnancom poskytujeme stravovacie poukážky v hodnote 3,00 Eur. Zo sociálneho fondu im poskytujeme príspevok vo výške 0,10 Eur na 1 lístok, čiže ak má nárok zamestnanec na 18 lístkov poskytneme príspevok v sume 1,80 Eur (0,10 x 18). Tento príspevok mu poskytneme k výplate v kolonke nezdaňované položky mzdy . Je tento náš postup správny ? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tento príspevok sa nezdaňuje. ALe nie je to zložka mzdy.

    renka27 (Dnes 07:18)) vďaka za pomoc uz som mala obavy, že sa to zdaňuje. Vyplácame príspevok ku mzde na účet, aby sme nemali starosti s hotovosťou. ) vďaka za pomoc uz som mala obavy, že sa to zdaňuje. Vyplácame príspevok ku mzde na účet, aby sme nemali starosti s hotovosťou.
    Tak toto mení situáciu, príspevok, ktorý vyplácate je predmetom dane. Nezdaňuje sa len príspevok na SL, ale ak ho poskytujete priamo zamestnancom, tak ten áno.
    Naposledy upravil Tweety : 17.07.13 at 05:28
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    renka27 vďaka za pomoc uz som mala obavy, že sa to zdaňuje. Vyplácame príspevok ku mzde na účet, aby sme nemali starosti s hotovosťou.
    veronikasad Myslím, že to nie je správny postup. Tento príspevok sa nevypláca zamestnancovi (v hotovosti ani na účet, ale znižuje sa oň hodnota SL, ktorú platí zamestnanec).
    katka 23 veronikasad - súhlas
      zbaliť

    Zdaňovanie príspevku zo sociálneho fondu na stravovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.