Zavrieť

Porady

ako sa mam branit proti tomuto obvineniu /urazka na cti/

niekoho som obvinil z utoku na mna a ten namiesto toho aby stiahol chvost podal na mna trestne oznamenie o urazku na cti lebo som to pre ochranu rodiny zverjnil na stranke
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Na také niečo , zverejnenie na stránke nemáš právo ...

    Príspevok samotný je o ničom , jednou vetou povedané ...na to sa nedá odpovedať ...
    Pohľad tej druhej strany je predsa tiež dôležitý .....či ???

    Predstav si súdne konanie ....tam predsa nie je iba jedna strana , lež aj druhá ...
    Každá dostane slovo a vyjadrí sa k meritu veci .

    PORADA ale nie je súd , rozhodnutia nevydáva .
    radobi vies ale doteraz neviem ci policia preverovala mnou opisany incident a kedze doticny vie len inzultovat tak som mal cakat kym ma mozno aj zabije a kedze som chcel mat len pokoj z jeho strany tak som to len zverejnil,co ma mrzi lebo som asi mal prvi konat,lebo som bol ohrozeny na zdravi a mozno aj na zivote
    buchač Miesto zverejňovania na nete si radšej preštuduj toto :

    §24 – Krajná núdza
    Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom.
    Nejde o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobecne záväzného právneho predpisu povinný ho znášať.

    §25 - Nutná obrana
    Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom. Strana 304 Zbierka zákonov č.300/2005 Čiastka 129.
    Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.
    Ten, kto odvracia útok spôsobom uvedeným v odseku 2, nebude trestne zodpovedný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo zľaknutia.
    Ak sa niekto vzhľadom na okolnosti prípadu mylne domnieva, že útok hrozí, nevylučuje to trestnú zodpovednosť za čin spáchaný z nedbanlivosti, ak omyl spočíva v nedbanlivosti.

    §26 - Oprávnené použitie zbrane
    Použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným činom.
    Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene vnikne alebo v ňom neoprávnene zotrvá a nejde o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pritom inému úmyselne spôsobená smrť.

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    Ty si ho obvinil z útoku
    (on podal na teba trestné oznámenie)
    ako sa máš brániť obvineniu


    Tak kto koho obvinil ??
    Vyjasni si pojmy (nepíš dojmy - - alebo sa nauč písať, alebo nepíš )

    PS
    Mám taký nejasný dojem, že obviňuje až prokurátor
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j obvinenie vznáša poliš, prokouš sa buď stotožní, alebo nie....a da pokyna na doplnenie ....
    julysak vydýšššššššššš

    A ja som rád, že to viem iba teoreticky
    buchač ...obvinenie dáva poliš ...prokurátor sa stotožní a dáva žalobu ...súd dáva flajster ...
    lujza.j NPO dáva tiež poliš, prokouš sa bud stotožní a spíše obž.,, alebo nie....tiež dá pokyny na doplnenie, alebo inak ....odporučí
    misoft ...eskorta do basy odvedie, bachár do ťurmy zabuchne ....
    mareko ...a rodinka koláčiky s pilníčkami posiela :-) :v
    buchač ....a spoluväzni sa do sprchy tešia ...
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Ako sa máš brániť? Dokáž, že Obvinenie sa nezakladá na pravde.
    Druhý raz si rozmysli, keď chceš dráždiť hada bosou nohou.
    Otecko ti nechce pomôcť?
    misoft ...lebo taký "had slovenský" je nebezpečnejší a jedovatejší ako štrkáč západný spolu s kobrou kráľovskou (a to nie sú tie najjedovatejšie...)

    ako sa mam branit proti tomuto obvineniu /urazka na cti/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.