Zavrieť

Porady

Platba v hotovosti nad 5000 €

Potrebovala by som poradit. Ako som vycitala z ustanovenia DRSR, ak bol pravny vztah (predpokladam, ze sa to vztahuje na faktury za rok 2012) uzatvoreny do 31.12.2012, tak mohli byt platby v hotovosti nad 5000€ vykonane do 31.03.2013. To znamena, ze ak sme uhradili faktury z 12/2012 v januari a sucet bol nad 5000€, tak by to malo byt v poriadku. Alebo sa mylim?

A este jedna vec, nejak som si neustrazila a klient nam prisiel zaplatit vsetky dlzne faktury (za roky 2008 - 2012) naraz a platby boli vykonane 02.04.2013 - suma spolu bola vyssia ako 5000€, to uz je asi nespravne, viem, to nejak napravit, aby to bolo vsetko v sulade so zakonom?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    k platbe 2.4. - myslíš suma všetkých faktúr bola viac ako 5000,-- eur alebo suma na jednej faktúre? A tie faktúry boli napr. za dodávku tovaru? Ak to bolo napr. za tovar a suma tých faktúr spolu bola viac ako 5000 eur (a žiadny z nich sama nepresiahla túto sumu), tak to je v poriadku - toto nie je jeden právny vzťah, ale toľko právnych vzťahov, koľko je faktúr.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tsunamka Tie faktury boli v sume od 10 - 1000 € (zaokruhlene) - cize ani jedna nemala hodnotu viac ako 5000€, a ano, boli za tovar. Sem tam od nas nieco kupoval, nebolo to pravidelne .. ale akosi sa mu to nakumulovalo a pred danou z prijmu to chcel mat vsetko urovnane, tak to chcel naraz zaplatil ...
    tictac7 tak, je to v poriadku, zákon o obmedzení platieb v hotovosti porušený nebol.
    Tsunamka Ok, tak dakujem. Dufam, ze je to ozaj v poriadku. Prajem prijemny den vsetkym...
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tsunamka Dakujem. Ale bojim sa, nerada by som urobila nejaky problem firme, kde pracujem a pozeram, ze sankcie su dost vysoke ...
    Tweety Jedine ak by si vedela opraviť ten dátum.
    Tsunamka to uz neviem urobit, bolo to cez ERP
    Tweety tak potom s tým už nič nenarobíš, bolo treba si ten dátum ustrážiť.
      zbaliť

    Platba v hotovosti nad 5000 €

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.