Zavrieť

Porady

Nerozdelený zisk a vklad spoločníka s.r.o.

Z s.r.o. odišiel spoločník v roku 2011 na SD a jeho obch.podiel sa previedol na jeho dvoch synov v rovnakom pomere Zmluvami o prevode obchodného podielu.
Zostal po ňom nevysporiadaný vklad na účte 365, je to dosť vysoká suma.
Taktiež zostal nerozdelený zisk rokov 1992 - 2010 .
Neviem, čo mám s tým urobiť, teraz chcú ďalší dvaja spoločníci ( pôvodne boli traja s rovnakým podielom na ZI, teraz sú štyria - dvaja s 1/3 podielom a dvaja majú každý polovicu z 1/3 ) vrátiť čiastočne svoje vklady a tiež podiel na zisku z roku 2007.
V spoločenskej zmluve z roku 2011 som nenašla nič, čo by ma usmernilo, ani zo zápisnice z VZ som nevyčítala nič. Potom by aj vklady spoločníka, aj nerozdelený zisk prešiel automaticky na jeho synov, chápem to správne ?
Ďakujem za každú vecnú odpoveď.
Naposledy upravil Replasťačka : 19.07.13 at 10:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    ja by som uvažovala rovnako, nevyplatený zisk a vklad spoločníka, po ktorom nastúpili synovia by sa mal rozdeliť rovnako ako majú podiel vo firme...
    o rozdelení zisku by malo rozhodnúť VZ, takže ako budeš účtovať by mali rozhodnúť spoločníci.....
    rovnako vyplatenie podielu by mal byť podložený nejakým dokladom....

    Nerozdelený zisk a vklad spoločníka s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.