Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zaúčtujete to ako nepeňažnú operáciu cez uzávierkové účtovné operácie cez Interný doklad , ktorého prílohu budú tvoriť Výdajky zo skladu na osobnú spotrebu Budete účtovať zásoby (tovar) mínusom .Týmto účtovným zápisom znížite výdavky ovplyvňujúce ZD .

    -----------------------------------------
    Doplním z dôvodu komentu Štefana :
    Ja som o nezmieňovala o DPH, nakoľko nepíše či je platiteľom DPH . Keby bola platiteľom DPH sú dve možnosti :
    1) už pri počiatočnom nákupe neuplatní DPH z tovaru ktorý si už pri nákupe vyčlení , že si tovar zoberie na osobnú spotrebu .
    2) Po kúpe tovaru zaúčtuje riadne nákup, uplatní DPH a ak by postupne v priebehu roka vydávala tovar zo skladu na osobnú spotrebu , je povinná DPH odviesť štátu späť .

    Môže nastať u platiteľa situácia napr.:
    - v marci obstará tovar odpočíta DPH .....a v máji si zo skladu zoberie tovar na osobnú spotrebu .V máji je platiteľ DPH povinný odviesť štátu DPH .
    - marci obstará tovar ,časť bude aj na osobnú spotrebu - tak neuplatní
    DPH celú , len za tovar, ktorý je obstaraný za účelom predaja .
    Naposledy upravil Zita5 : 20.07.13 at 07:23
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stefan2005 ... nezaoberám sa JU, ale tento postup u platcu DPH asi nie je dobrý; ale informáciu o platcovstve autor otázky neuvádza.
    Zita5 Ja som o nezmieňovala, nakoľko nepíše či je platiteľom DPH . Keby bola platiteľom DPH sú dve možnosti :
    1) už pri počiatočnom nákupe neuplatní DPH z tovaru ktorý si už pri nákupe vyčlení , že si tovar zoberie na osobnú spotrebu .
    2) Po kúpe tovaru zaúčtuje riadne nákup, uplatní DPH a ak by postupne v priebehu roka vydávala tovar zo skladu na osobnú spotrebu , je povinná DPH odviesť štátu späť .
    Zita5 Inak aj o účtovaní by sa dalo diskutovať , je viac variant ale záleží v ktorom čase ...na oko jednoduchá otázka ale odpoveď sa nedá položiť jednou vetou .
    marjankaj Pokiaľ ide o DPH, tak je to uvedené v §8/3. DHP sa odvedie v období, v ktorom bol tovar dodaný na osobnú spotrebu. A zrejme najvhodnejšie bude aj v tom období znížiť VOZD.
    vecierka Nie nie som platca dph
      zbaliť
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Ak máš zaúčtovaný v peňažnom denníku celý nákup v daňových výdavkoch, musíš tovar stornom zápisov odúčtovať z daňových výdavkov a preúčtuješ do nedaňových výdavkov osobná spotreba. Platiteľ DPH nemá nárok na odpočet DPH z tovarov a služieb použitých na osobnú spotrebu.
    vecierka Účtujem v JU a nie som platca dph
    Antonia Jendrišáková Zaúčtuješ podľa prvej vety.

    Mám malé potraviny. Beriem si nejaké veci pre osobnú spotrebu. Napísala som si výdajku na tie veci so zaradením osobná spotreba. Treba to aj uviesť do peňažného denníka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.